Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

KÖPRÜ Derneği Gümülcine’de iftar yemeği verdi

17/04/2023

Gümülcine’de Mastanlı, Kırmahalle ve Kozluköy Yolu mahallelerinde yaşayan soydaşlar tarafından kurulan KÖPRÜ Derneği üyeleri bu akşam (17 Nisan Pazartesi) dernek binasının olduğu Mastanlı Mahallesi’nde iftar yemeği verdi.

Dernek yönetiminin öncülüğünde üç mahalle halkının ve gençlerin desteğiyle düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık üç bin kişi katıldı.

İftar yemeğine katılan misafirler Mastanlı Camii avlusunda ve mahalle sokaklarında ağırlandı. İftar duasını Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif yaptı. Daha sonra KÖPRÜ Derneği Başkanı Ahmet Hasan kısa bir konuşma yaptı.

İftara yemeğine katılanlara teşekkür eden dernek başkanı Hasan, derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Her geçen gün üyelerinin arttığını belirten Hasan, iftar yemeğinin düzenlenmesinde emeği geçen mahalle sakinlerine ve gençlerine teşekkür etti.

Yemeğin ardından camide toplu akşam namazı kılındı. Daha sonra Gümülcine Müftülüğü’ne bağlı din görevliler tarafından yatsı namazı vaktine kadar Mevlid-i Şerif okudular.

Mevlid-i Şerif’in duası yapıldıktan sonra Müftü İbrahim Şerif vaaz verdi. Müftü Şerif konuşmasında iftarın düzenlenmesinde emeği geçen dernek yönetimini ve gençlerini tebrik etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu