Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

CHP’den oluşan bir grup heyet Batı Trakya’yı ziyaret etti

15/04/2023

Türkiye’deki Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) bir grup heyet Batı Trakya’da temaslarda bulundu.

Balıkesir Milletvekili CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ve beraberindeki heyet3 Gümülcine ve İskeçe’deki azınlık kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti.

Heyet ilk olarak Gümülcine Seçilmiş Müftülüğünü ziyaret etti. Burada Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif ile görüşme gerçekleştiridi

Daha sonra heyet İskeçe’ye hareket ederek burada ilk olarak merhum İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’nin kabrini ziyaret etti. Daha sonra İskeçe Müftülüğünü ziyaret eden heyet, burada İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Son olarak İskeçe Türk Birliği’ni ziyaret eden heyet burada İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Konuk heyete İTB’nin çalışmaları hakkında bilgi veren başkan Ahmetoğlu, İTB’nin 40 yıldır yürüttüğü hukuk mücadelesini de aktardı. Daha sonra heyet adına söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Türkiye’nin her zaman soydaşlarının yanında olduğunu belirtti. İTB’nin yürüttüğü çalışmaları yakından takip ettiklerini söyleyen Akın, verilen mücadelenin çok değerli olduğunu söyledi.

Daha sonra Gümülcine’ye geçen heyet Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisini ziyaret ederek Genel Başkan Çiğdem Asafoğlu ve parti yöneticileri tarafından partinin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

DEB Partisi ziyaretinin ardından Gümülcine Türk Gençler Birliğini (GTGB) ziyaret eden heyet Başkan Sedat Hasan ve yöneticilerle görüştü.

GTGB ziyaretinden sonra Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliğine (BTTÖB) geçen CHP heyeti burada BTTÖB Başkanı Aydın Ahmet ve yöneticilerle görüşerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

CHP heyeti Batı Trakya temasları kapsamında son olarak merhum Dr. Sadık Ahmet’in kabrini ziyaret etti. Kabir ziyaretinin ardından temaslarını tamamlayan heyet Batı Trakya’dan ayrıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu