Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

BTTDD Bursa Şubesinden Malatya’da iftar programı

10/04/2023

Türkiye’deki Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTD) Bursa Şubesi, Ramazan aylarında geleneksel olarak gerçekleştirdiği iftar programını bu kez deprem bölgelerinde düzenledi.

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Hasan Karaömer, “BTTDD Bursa Şubesi adına Hatay’ da düzenlediğimiz iftar programı sonrası Bursa, Batı Trakya ve yurt dışında yaşayan tüm hemşehrilerimizden çok fazla destek aldık. Alınan destekler ve talepler ile hemşehrilerimizin bağışları öyle bir boyuta ulaştı ki tekrardan deprem bölgesinde hemşehrilerimiz adına iftar ve sahur programı düzenleyebilmenin mutluluğuna eriştik. Batı Trakya Türkleri’nin Anavatandaki depremzedelerimize destek olma duygularına aracılık ettiğimiz için çok gururluyuz. Batı Trakyamızdan geçen hafta Hatay’a, bu hafta Malatya’ya ve Gaziantep’e, önümüzdeki hafta ise Kahramanmaraş’ a selam iletmenin değeri hiç birşeye değişilemez. Batı Trakya insanının iyiliğini, ferasetini, yardım severliğini ve anavatanına olan sevgisini buralarda gösterdiğimiz için son derece mutluyuz. Ayrıca depremzede kardeşlerimize destek olmak isteyen hemşehrilerimizin sadece bizleri aracı kılması, ben ve BTTDD Bursa Şubesi yönetim kurulu üyelerimize paha biçilemez bir gurur kaynağı olmuştur.” dedi.

BTTDD Bursa Şubesi üyeleri adına Malatya Yeşilyurt’ta düzenlenen iftar ve sahur programına temsilen Başkan Hasan Karaömer ile yönetim kurulu üyeleri Aziz Azizoğlu, Zekeria Osman ve Rıdvan Memet ile Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Hüsamettin Kaplan katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu