Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Türk Birliği genel kurulu yoğun katılımla gerçekleştirildi

09/04/2023

İskeçe Türk Birliği (İTB) genel kurulu 9 Nisan Pazar günü İskeçe Türk Birliği lokalinde yapıldı. genel kurulda İTB yönetim ve denetim kurulu seçimleri yapıldı. Ramazan ayı olmasına rağmen genel kurul yoğun katılımla gerçekleştirildi.

İTB genel kurulu, divan başkanlığının belirlenmesiyle başladı. Genel kurulda divan başkanlığına Ali Ferhat seçilirken, yazmanlığa ise Merve Kara ve Kübra Osmanoğlu getirildi. Genel kurulda toplam 428 oy kullanıldı.

İskeçe Türk Birliği’nin vefat eden yöneticileri, Batı Trakya Türk Azınlığı’nın liderleri ve Türkiye’deki depremlerde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Divan başkanlığının oluşturulmasından sonra selamlama konuşmalarına geçildi. Bu bölümde Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, İskeçe Milletvekili Burhan Baran, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek ve İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa birer konuşma yaptı.

Daha sonra ise İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu faaliyet raporunu okudu ve bir yıl içinde yapılan faaliyetleri anlattı. Batı Trakya Türklerinin güncel sorunlarına da değinen Ahmetoğlu, İskeçe Türk Birliği’nin sürdürdüğü hak arama mücadelesi hakkında bilgi verdi.

Eleştiriler ve Öneriler Bölümünde ise DEB Partisi Başdanışmanı Mustafa Aliçavuş, Batı Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği Başkanı ve İTB avukatlarından Ahmet Kara, emekli öğretmen Fikri Şükrüoğlu ve Eşitlik Listesi Eski Başkanı Hüseyin Bandak konuşma yaptılar.

Öte yandan Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, ana muhalefet listesi başkanı Cemil Kabza, muhalefet listesi başkanları Ahmet Kurt ve Önder Meçoğlu, Mustafçova eski İskeçe Belediye Başkan Yardımcıları Suha Bekiroğlu, Levent Karaosman, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Asbaşkanı Hasan Boşnak, İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu, Eyalet Meclis Üyesi Rıdvan, Eyalet Başkan Danışmanı Mustafa Mustafaoğlu, İskeçe İli Türk Kadınları Kültür Derneği Başkanı Aysel Sağır, Ketenlik Gençlik Derneği Başkanı Caner Dayı, İskeçe Ova Bölgesi Kardeşlik Derneği Başkanı Ömer Muzafferoğlu, Koyunköy Gençlik Derneği Başkanı Cengiz Peçenek genel kurula katılanlar arasında yer aldı. 

Denetim Kurulu adına Murat Sebahattinoğlu’nun denetim raporunu okumasının ardından eski yönetimin ibra edilmesi aşamasına geçildi ve yönetim kurulu aklandı. Ardından yeni yönetim ve denetim kurulu adayları belirlenerek oy verme işlemine geçildi. Seçimlerde 428 üye oy kullandı.

YÖNETİM KURULU ADAYLARI

1- Ozan AHMETOĞLU: 345 oy

2- İsmet TÜCCAR: 243 oy

3- Aydın CAMBAZ: 217 oy

4- İpek SALİHOĞLU: 212 oy

5- Sevil ŞERİFOĞLU: 163 oy

6- Barış OSMANOĞLU: 162 oy

7- Zeynur BARGAN: 159 oy

DENETİM KURULU ADAYLARI

1-Levent İMAM: 231 oy

2-Hüsniye ARABACIOĞLU: 222 oy

3-Murat SEBAHATTİNOĞLU: 216 oy

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu