Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Adem Bekiroğlu son yolculuğuna uğurlandı

08/04/2023

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneğinin kurucularından ve eski başkanlarından Avukat Adem Bekiroğlu toprağa verildi.

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneğinin kurucularından ve eski başkanlarından avukat Adem Bekiroğlu 7 Nisan Cuma günü son yolculuğuna uğurlandı.

Adem Bekiroğlu’nun Gümülcine’deki evinde okunan Kur’anı-Kerim ve dualardan sonra Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif kısa bir konuşma yaptı. Adem Bekiroğlu’nun hayat hikayesini özetleyen müftü Şerif, Adem Bekiroğlu’nun Batı Trakya Türk Azınlığının hak arama mücadelesinin fikir babalarından biri olduğunu, Batı Trakya Türk Azınlığın hak arama mücadelesinde daima ön saflarda bulunduğunu dile getirdi.

Adem Bekiroğlu’nun naaşı daha sonra evinden alınarak, Gümülcine Kahveci Mezarlığına götürüldü. Burada kılınan cenaze namazından sonra Bekiroğlu toprağa verildi.

Avukat Adem Bekiroğlu’nun cenazesine Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğunu temsilen Adnan Öztürk ve başkonsolosluk memurları, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, eski milletvekilleri Ahmet Hacıosman, Galip Galip, Mustafa Mustafa, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneğini temsilen Murat Ahmet, Susurköy eski Belediye Başkanı Erdoğan Sait, milletvekili adaylarından Özgür Ferhat, Mustafa Katrancı ve Sibel Mustafaoğlu ile meslektaşları ve sevenleri katıldı. Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu da cenazeye çelenk gönderdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu