Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Avukat Adem Bekiroğlu vefat etti

06/04/2023

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneğinin kurucularından ve eski başkanlarından avukat Adem Bekiroğlu 6 Nisan Perşembe günü vefat etti. Bir süredir sağlık sorunları olan Bekiroğlu, 84 yaşındaydı.

1939 yılında Gümülcine’nin Kızılağaç köyünde dünyaya gelen Adem Bekiroğlu, ilkokulu kendi köyünde tamamladıktan sonra iki yıl Gümülcine Hayriye Medresesinde eğitim gördü. Daha sonra Mısır’a giden Adem Bekiroğlu, ortaokul ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra İngiliz Filolojisi Bölümünü kazandı. Yatay geçişte Selanik Aristotelio Üniversitesine gelen Bekiroğlu Hukuk Fakültesine kayıt yaptırdı. Mezun olduktan sonra memleketine dönen Bekiroğlu, Gümülcine’nin ilk Türk avukatlarından biri olarak uzun yıllar görev yaptı.

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği kurucu üyelerinden olan Bekiroğlu, dernek başkanlığı da yaptı. Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu başkanlığı görevinde de bulunan Adem Bekiroğlu, azınlık derneklerinin hukuk mücadelesinde de avukat olarak yer aldı.

Mediha Bekiroğlu ile evli olan Bekiroğlu, Hakan ve Özlem adında iki çocuk babasıydı. Adem Bekiroğlu aynı zamanda üç torun dedesiydi. Bekiroğlu, yarın (7 Nisan Cuma) günü kılınacak ikindi namazından sonra Gümülcine Kahveci Mezarlığında toprağa verilecek.

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneğinin kurucularından ve eski başkanlarından Avukat Adem Bekiroğlu 6 Nisan Perşembe günü vefat etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu