Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Sunmuş olduğum soru önergeleri yetkili Bakan tarafından dikkate alınmadı”

04/04/2023

İskeçe KINAL Partisi Milletvekili Burhan Baran, Mustafçova Belediyesine itfaiye birimi kurulmasına ilişkin meclise sunduğu soru önergelerini ilgili Bakanlığın dikkate almadığını belirtti.

Konuyla ilgili bir açıklama yayımlayan milletvekili Baran şunları kaydetti:

“Mustafçova Belediyesinde İtfaiye biriminin kurulması ile ilgili (29/01/2021 ve 21/06/2022) tarihlerinde meclise sunmuş olduğum soru önergeleri maalesef yetkili Bakan tarafından dikkate alınmamıştır. Geçtiğimiz günlerde bölgede bulunan restoran-kafede çıkan yangın mekanın büyük derecede hasar görmesine sebep olmuştur. Bunun sebebi de, itfaiye ekibinin en yakın itfaiye biriminden yangın yerine zamanında yetişebilmesi konusunda, mesafeden ve de yolun virajlı, dar olmasından kaynaklı zaman kaybetmesidir.

Tabi önemli olan herhangi bir can kaybının olmamasıdır, ancak bir hemşerimizin ömür boyu verdiği emeklerin boşa gitmiş olması çok üzücüdür.

Devlet, balkan kolunda yaşayan toplumumuzun canlarının ve de mülklerinin korunması konusunda üzerine düşen sorumluluğu alarak bölgede hayati anlam taşıyan İtfaiye biriminin kurulması hakkında bir an önce ciddi kararlar vermelidir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu