Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Fuhuş için zorla alıkonulan kız çocuğu evinde bıçaklandı

04/04/2023

Tecavüze uğrayarak fuhşa zorlandığı anlaşılan ve geçen sene ülke gündemini derinden etkileyen 12 yaşındaki kız çocuğu, oturduğu evde bıçaklı saldırıya uğradı.

Avukatı Aspasia Tarahopulu, Yunan devlet televizyonu ERT’e yaptığı açıklamada, daha önce de 4-5 kez tehdit edilen 12 yaşındaki kız çocuğu için “Dün birisi evine girmeye çalıştı ve onu bıçakla elinden yaraladı.” diye konuştu.

“HİÇBİR KORUMA TEDBİRİ ALINMADI”

Birkaç gün önce de çocuğun yaşadığı evin camının taş atılarak kırıldığını ifade eden Tarahopulu, “Acı olan şudur ki bu çocuk için hiçbir koruma tedbiri alınmadı.” dedi.

ANNESİ DAHİL 20 KİŞİYİ SUÇLUYOR

Tarahopulu, çocuğun psikolog desteğiyle verdiği ifadeler doğrultusunda soruşturmanın devam ettiğini belirterek, dosyada küçük kızın annesi dahil 20 kişi hakkında suçlamada bulunduğunu kaydetti.

MUHALEFETTEN TEPKİ

SİRİZA’nın İletişim Stratejisi Sorumlusu Nasos İliopulos, ANT1 televizyonuna yaptığı açıklamada, “Devlet böylesi ciddi bir davada istismara uğrayan kurbanı koruyamazsa, istismara uğrayan kişilere verilen mesaj nedir? Devlet onları koruyamazsa kurbanlar nasıl konuşacak?” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu