Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Şahin köyünde bulunan postanenin kapatılması düşüncesi, halkımızı hayli endişelendirmiştir”

31/03/2023

İskeçe KİNAL Milletvekili Burhan Baran, Mustafçova belediyesine bağlı Şahin köyünde köyünde yer alan postanenin kapatılmasıyla ilgili olarak meclise soru önergesi sundu.

Konuyla ilgili olarak Dijital Yönetim Bakanı Kiryakos Pierakakis’e hitaben sunulan soru önergesinde milletvekili Baran, “Şahin köyünde bulunan biriminin kesin olarak kapatılması düşüncesi, yerel ve de çevrede yaşayan halkımızı hayli endişelendirmiştir. Şu anda Şahin’de bulunan postane yaklaşık olarak 8.000 vatandaşa ve de iş sahibine hizmet vermektedir” ifadelerine yer verdi.

Şahin köyündeki postanenin sadece Şahin halkına değil, tüm balkan koluna da finansal hizmetler ve de kurye hizmetleri verdiğini dile getiren Baran, postanenin kapatılması durumunda, burada işlerini gören vatandaşların daha uzak noktalara gitmek zorunda kalacaklarına dikkat çekti.

Milletvekili Burhan Baran soru önergesiyle ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Genellikle devlet kararları alma yetkisine sahip merkezler büyük şehirlerde bulunmaktadır ve tabii bu kararları alan kişiler, günlük ihtiyaçlarının karşılanması için birçok alternatiflere sahiptirler. Bu nedenle yerel bir postahanenin kapatılmasının ne denli hayati anlam taşıdığını anlamaları çok zordur. Ayrıca yaşadığımız bölgedeki birçok hizmetlere ulaşım hem daha zor hem de daha pahalıdır.

Son olarak belirtmek isterim ki, ELTA (Devlet Postahane Kurumu) merkezi yönetimi tarafından alınan kararlar, kurumun memur sayısının azalmasına ve de sözleşmeli işçilerin çoğalmasına sebep olmuştur. Zaman zaman oluşan işçi yetersizliği sırasıyla memurların daha yoğun çalışmalarına sebep olurken, sunulan hizmetin aksatılmasına ve de ne yazık ki, yerel postahanelerde işlemsel sıkıntılara yol açmıştır.

İskeçe Vilayeti vatandaşları ikinci sınıf vatandaş muamelesini hak etmiyorlar. Bölgemizin kalkınması veya gerilemesinde sorumlu sadece hükümettir ve bu nedenle, yetkili bakana soruyorum,

İskeçe Vilayetinin, Mustafçova Belediyesine ait, Şahin de bulunan postahanenin kapatılmaması konusunda ne gibi kararlar almayı düşünüyorsunuz?”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu