Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Spor tesislerin bakımı için sözleşme imzaladılar

29/03/2023

Gümülcine Belediye binasında, Gümülcine belediyesinin yerleşim yerlerindeki açık spor tesislerinin bakımını içeren proje üzerine ilgili taraflar arasında sözleşme imzalandı.

İlgili projenin sözleşmesi, Gümülcine Belediye Başkanı Yannis Garanis ile müteahhit Dimitris Papadimos arasında imzalandı. İmza töreninde Gümülcine Belediye Başkan Yardımcısı Dimitris Karastavru da hazır bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamada, projenin bütçesi 786.000 euro olduğu ve projenin tamamlanma süresinin ise sözleşme tarihinden itibaren 12 ayda tamamlanması öngörülüyor.

Sözleşmesi yapılan proje, Canbaz, Kalfa, Çufacılar, Agio Theodori ve Kafkasköy futbol sahalarının bakımını, güvenli ve modern spor tesislerinin yanı sıra enerji tasarrufu sağlamak için enerji iyileştirme çalışmalarını da kapsadığı belirtildi.

Projeye ilişkin açıklamalarda bulunan belediye başkanı Garanis, “Gümülcine Belediyesi yerleşim yerlerindeki oyun alanlarının kademeli olarak iyileştirilmesi sporu teşvik edecek, sporcuların ve takım yönetimlerinin birlikte gösterdiği çabayı teşvik edecektir. Aynı zamanda LED projektörlerin kullanımıyla enerji kaynaklarından tasarruf sağlayacaktır. Yerleşim yerlerinde daha iyi ve daha güvenli altyapıya giden yol uzun çünkü çok sayıda köy var ve kaynaklar sınırlı. Ama bu proje ile çok önemli bir adım atıyoruz” görüşlerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu