Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İdadiye Türk Azınlık İlkokulu öğrencilerine ödül

29/03/2023

Atina Amerikan Koleji’nde gerçekleştirilen robotik kodlama yarışmasının finallerinde İdadiye Türk Azınlık İlkokulu öğrencileri kazanmayı başardı.

Gümülcine 1. Azınlık İlkokulu (İdadiye) 26 Mart 2023 tarihinde WRO HELLAS organizatörlüğünde, Atina Amerikan Koleji’nde gerçekleştirilen Robotik Kodlama yarışmasının finallerine iki takımla katıldı.

“Hayal ettiğim şehir” ana temalı yarışmada İdadiye Türk Azınlık İlkokulu öğrencilerinden oluşan iki takım farklı konulu kategorilerde yarıştı. Yarışmada her iki takım da ödül kazanmayı başardı.

İdadiye Türk Azınlık İlkokulu Aile Birliği Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamma şöyle:

“26 Mart Pazar günü Atina, Amerikan Koleji’nde düzenlenen finallerde, 300 takım ve 1.500’ün üzerinde çocuk ve antrenörün yer aldığı Robotik Kodlama yarışması finallerine okulumuz 2 takımla katılmıştır. “Hayal ettiğim şehir” ana temalı yarışmada takımlarımız “Şehrimizi basit makinalarla geliştiriyorum” temalı kategoride yer almışlardır. Bu segmentte Yunanistan çapından 48 takım ve proje yarışmıştır.

Okulumuzdan 3’üncü sınıfları temsil eden ve 4 çocuktan oluşan takım; “Özel Gereksinimli Bireylerin Hayatını Kolaylaştırmak” konulu projeleriyle en iyi mekanik proje çalışması birincilik özel ödülünü kazanmıştır.

4’üncü sınıfları temsil eden ve 6 kişiden oluşan takım da; “Hayalimdeki Akıllı Park ve Kitap Çarkı” temalı

projeleri ile en iyi maket proje çalışması birincilik özel ödülünü elde etmiştir.

Şehrimizi, Okulumuzu en iyi bir şekilde temsil eden öğrencilerimizi, eğitimci ve antrenörümüzü, bizlere daima destek veren Okul İdaresi ve değerli velilerimize gönülden teşekkür ediyoruz.

Ayriyetten; Gümülcine Belediyesi başkanı ve Doğu Makedonya-Trakya Eyalet başkanı ile başkan yardımcısına desteklerinden dolayı takdir ve teşekkürlerimizi iletiriz.

Anlayarak, öğrenerek, yaşayarak tasarlanan çocuk ruhlu projelerle gönülleri fethetmiş olması gurur ve onur kaynağımızdır. Nice güzel başarılara ulaşmak dileğiyle.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu