Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Seçimleri biz kazanacağız inşallah”

27/03/2023

Mustafçova Belediyesi ana muhalefet HALK HAREKETİ Başkanı ve Mustafçova eski belediye başkanı Cemil Kabza, ÜLKÜ’ye konuştu.

İlk olarak 2009 yılında Mustafçova belediye yönetimine aday olduklarını ve 2014-2019 yıllarında da iktidar olduklarını anımsatan Kabza, “Ben ve ekip arkadaşlarım liste kurma çalışmalarını sağlıklı, emin adımlarla yürütüyoruz. Daha güçlü bir liste için çalışmalarımızı titizlikle devam ettiriyoruz. Kısmetse güçlü bir kadro ile seçimlere katılacağız ve seçimleri biz kazanacağız inşallah” diye konuştu.

Bugünkü Mustafçova belediye yönetiminin, HALK HAREKETİ listesi olarak kendilerinin hazırlamış oldukları projeler sayesinde ayakta kaldıklarını kaydeden Kabza, “Şu anda belediye meclisinde temsil edilen listelerin hiç birinde 2019 seçim sürecinde yazılı programları yoktu. Ama HALK HAREKETİ’nde vardı. İyi ki vardı, çünkü bugünkü yönetim hazırladığımız program ve kendilerine bıraktığımız projeler sayesinde ayakta kalabiliyor” ifadelerine yer verdi.

Cemil Kabza ie röportajın tamamı şöyle:

ÜLKÜ: Sayın Kabza, 8 Ekim belediye seçimlerinde tekrar aday mısınız? Liste kurulma çalışmaları ve seçim kanunu değişikliği ile ilgili neler söylemek istersiniz?

CEMİL KABZA: Öncelikle bana gazetenizde yer verdiğiniz için teşekkür ederim. Evet, kısmet olursa 8 Ekim 2023 belediye seçimlerinde Mustafçova Belediyesi’nde Başkan adayıyım.

Yerel siyasete 2009 yılında gönül dostlarımla birlikte HALK HAREKETİ listesini kurarak girdim. O günden bu yana 3 seçim yaşadık. Ben ve arkadaşlarımın çoğu, bölgemizi, sahayı, belediyeyi, sorunları hiç bir zaman terk etmedik.

2014-2019 döneminde belediyeyi yönettik. Soydaşlarımızın hem acılı, hem sevinçli anlarında daima yanlarında olduk. Dertleriyle dertlendik, sevinçleriyle sevindik. Sorunlarına daima çare aramaya gayret ettik.

Belediyeyi ekonomik krizin patlak verdiği, kemer sıkma politikasının zirve yaptığı bir dönemde yönettik. 2019’da ilk hafta elde ettiğimiz seçim sonucu ise bizim ne kadar başarılı olduğumuzun bir ispatı niteliğindeydi. Bu sonuç da zaten bizi tekrar adaylığa sevk etti. Hayırlısı olsun inşallah.

“KISMETSE GÜÇLÜ BİR KADRO İLE SEÇİMLERE KATILACAĞIZ VE SEÇİMLERİ BİZ KAZANACAĞIZ İNŞALLAH”

Bildiğiniz gibi 2019 seçimleri, sol hükümetin seçim kanununda yaptığı değişiklikle gerçekleşti. Bu sisteme göre birinci gelen liste bonus alamıyordu. Yani meclis üyeleri her listenin ilk hafta aldığı oy oranına göre seçiliyordu. Bu sisteme göre biz 9, şimdiki belediye başkanı da 7 sandalye kazandı. Toplam 27 kişilik mecliste sadece 7 kişi iktidardan idi. Yani meclis üyeliği çoğunluğu muhalefette, ama başkanlık ikinci hafta en çok oyu alanda idi. Karma karışık bir sistem. Neyse ki seçim kanunu tekrar değişti ve 2023 belediye seçimleri bir önceki seçim kanununa göre yapılacak. Yani birinci gelecek olan liste mecliste aza çoğunluğunu da elinde bulunduracak. Bu karmaşıklığa da son verilmiş olacak.

Ben ve ekip arkadaşlarım liste kurma çalışmalarını sağlıklı, emin adımlarla yürütüyoruz. Daha güçlü bir liste için çalışmalarımızı titizlikle devam ettiriyoruz. Kısmetse güçlü bir kadro ile seçimlere katılacağız ve seçimleri biz kazanacağız inşallah.

ÜLKÜ: -Mustafçova Belediyesi ana muhalefet Halk Hareketi Listesi Başkanı Cemil Kabza olarak, belediyeniz sınırları içinde gözlemlediğiniz en önemli sorunlar nelerdir?

CEMİL KABZA: 2009’dan bu yana sahadayız. Belediyedeyiz, halkımızın yanındayız. Sorunları biliyoruz. Bizim bu konuda iyi bir tecrübemiz var. Biliyorsunuz, Mustafçova Belediyesi coğrafya olarak kolay bir bölgede yer almıyor.

Her türlü zorluklara rağmen sorunlara çare üretebilmek için çalışmak bizden, yardım devletten, takdir de milletten olacak.

“BUGÜNKÜ YÖNETİM HAZIRLADIĞIMIZ PROGRAM VE KENDİLERİNE BIRAKTIĞIMIZ PROJELER SAYESİNDE AYAKTA KALABİLİYOR”

Şunu hatırlatmak isterim. Şu anda belediye meclisinde temsil edilen listelerin hiç birinde 2019 seçim sürecinde yazılı programları yoktu. Ama HALK HAREKETİ’nde vardı. İyi ki vardı, çünkü bugünkü yönetim hazırladığımız program ve kendilerine bıraktığımız projeler sayesinde ayakta kalabiliyor. Belediyemizin temiz içme suyu, kolay güvenilir ulaşım, kanalizasyon, temizlik, geri dönüşüm gibi temel sorunları mevcuttur. Bunlara ek olarak sosyo-kültürel hayat, spor ve gençlik alanında da sıkıntılar mevcut. Hepsi için nasıl çalışacağımızı, neye öncelik vereceğimizi biliyoruz. Bunları Allah kısmet ederse, seçim meydanlarında tek tek izah edeceğiz. 

ÜLKÜ: Mustafçova Belediyesi bölge halkına en büyük seçim vaadiniz yada vaadlerinizle ilgili neler söylemek istersiniz?

“DÜRÜST, DEMOKRAT, SAMİMİ, ADALETLİ BİR YÖNETİM VAAD EDİYORUZ”

CEMİL KABZA: Dürüst, demokrat, samimi, adaletli bir yönetim vaad ediyoruz. Fuzuli harcamalardan arındırılmış, ciddi ihtiyaçlara öncelik vererek, daima halkın isteklerine ve taleplerine kulak veren, farklı fikirlere saygı duyan bir yönetim vaad ediyoruz.

Sorunları biliyoruz. Nasıl çözeceğimizi de biliyoruz. Çalışma azmimiz var. Halkımızın bize güvenmesini ve desteklemesini istiyoruz. Tabii ki Allah’ın izniyle çözemeyeceğimiz sorun yoktur. Halkımızın bize güvenmeleri ve desteklemeleri yeterli olacak.

ÜLKÜ: Son olarak bölge halkına ve seçmenlerinize hangi mesajı vermek istgersiniz?

CEMİL KABZA: Sevgili Mustafçova Belediyesi sakinleri!

8 Ekim’de gerçekleşecek olan belediye seçimlerinde başkan adayı olarak desteğinizi bekliyorum. Bize güvenmeye ve bizi desteklemeye devam ediniz!

“Hep beraber, daima beraber, yine beraber inşallah.”

Çok teşekkür ederim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu