Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Gravanis: “Gümülcine Belediye Başkanı şehir ve köy sakinleriyle ‘alay’ ediyor”

21/03/2023

Gümülcine Belediyesi ana muhalefetteki Ortak Vizyon liste başkanı Antonis Gravanis, belediye başkanı Yannis Garanis’in vatandaşlarla alay ettiğini belirtti.

Ana muhalefet lideri Gravanis, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bu olay bile kendi başına üzücü olmaya yetiyor; Yıllardır Gümülcine Belediyesini yönetenler, şehir ve köy sakinlerine karşı sadece küçümseyici bir tavır takınmakla yetinmeyip aynı zamanda onlarla «alay» da ediyorlar.

Hepimizin bu kanaata varmasının sebebi ise, birkaç gün önce Sn. Garanis’in basın – yayın organlarına göndermiş olduğu sayfalar dolusu metinde de görüyoruz ki, yok olmaya yüz tutmuş köylerimizde, kaç tane ahşap kapı boyandığını ve kaç tane basketbol filesi değiştirildiğini belediye sakinlerinin  bilgisine sunuyor.

Geçtiğimiz hafta belediye meclisinde düzenlenen değerlendirme toplantısında da hiç utanmadan aynı sözleri sarf etti.

Şehrimizi ve köylerimizi terk etmiş durumdasınız Sn. başkan.

-60 milyon euroluk Teknik Programa ayrılan bütçenin sadece 2.5 milyon eurosu köyleri çin (bakım masrafları hariç).

-Köylerimizde bulunan okulların, çocuk parklarının, meydanların, yolların, ışıklandırmaların, temiziliğin devasa sorunları ile sadece ilgilenmemekle kalmadığınız gibi, hiçbir başarılı sonuca da ulaşamıyorsunuz.

-Yaşamlarını köylerimizde geçirmeyi tercih eden belediye sakinlerinin, neredeyse hiç bir ciddi sorunu giderilmiyor. Oysa ki; ayni zamanda bir tane termosifon koydunuz diye kutlama yapıyorsunuz.

Sn. başkan, köylerimiz terkedilmiş ve feci bir durumdalar. Gündengüne de yok olmaya devam ediyorlar.

Günlük yaşam kaliteleri için mücadele veren yaşlılara ve aileleriile köyde yaşamayı seçen gençlere, bu insanlara, hakaret etme hakkınız yok. Gümülcine Belediyesinde 3 yıllık Garanis yönetimi; Üç yıl terkedilmiş köyler ve insanlar anlamına gelmektedir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu