Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Viersen ve Meschede derneklerinde Dünya Kadınlar Günü’nü kutlama etkinliği

15/03/2023

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi Viersen ve Meschede Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Dernekler’, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle 12 Mart Pazar günü dernek lokallerinde kutlama etkinliği düzenledi.

Viersen Derneği

ABTTF Başkan Yardımcısı Serdar Kalekoğlu’nun iştirak ettiği etkinliğe Viersen derneğinin yöneticileri ve üyesi kadınlar katıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü hakkında videonun izlendiği kutlama etkinliğinde Viersen Derneği Başkanı Şenol Gacal, etkinliğe katılan tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı ve kendilerine gül hediye etti.

Kutlama etkinliğinde ev sahibi Viersen derneği üyesi kadınlar tarafından hazırlanan pasta ve börekler ikram edildi.

Meschede Derneği

ABTTF Denetim Kurulu üyesi Şerif Şerif’in iştirak ettiği kutlama etkinliğine Meschede Derneği Yönetim Kurulu ve Kadınlar Kolu’nun üyeleri katıldı.

Meschede Derneği Kadınlar Kolu Başkanı Selma Çolak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmanın ardından etkinliğe katılan tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı ve kendilerine çiçek hediye etti.

Kutlama etkinliğinde katılımcılara yemek ve Meschede Derneği Kadınlar Kolu üyelerinin hazırladığı pastalar ikram edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu