Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü Bayan Kur’an kursu öğrencilerinden Berat Kandili programı

06/03/2023

Gümülcine Seçilmiş Müftülüğüne bağlı Yetişkin Bayan Kur’an Kursu öğrencileri, Berat Kandili nedeniyle 6 Mart Pazartesi günü bir program düzenledi.

Rodop ilinin Kozlukebir Belediyesine bağlı Karacaoğlan köyündeki köy camiinde düzenlenen programa, Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve Rodop ili PASOK Partisi Milletvekili adayı Sibel Mustafaoğlu katıldı.

Programda Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Müftü Şerif, etkinliğe katılan katılımcıları selamlayarak başladığı koonuşmasında, pandemiden dolayı ara verilen etkinliklerin devam etmesi temennisinde bulundu. Berat Kandilinin önemine değinen Şerif, gecenin sabahında herkesin beratını alanlardan olmasını dilediğini ifade etti. Son olarak Şerif, Rodop ve Evros bölgelerinden programa katılım gösteren misfairleri ağırlayan Karacaoğlan köyü halkına teşekkür etti.

Her kurs öğreticisinin önderliğinde, öğrencilerin hazırlayıp sunduğu programın açılışını Gümülcine Seöilmiş Müftülüğü Bayan İrşad Ekibi Başkanı Hatice Yakup yaptı. Programın devamında Kur’an-ı Kerim, dualar, ilahiler, şiirler, hikayeler okundu.

Programın sonunda katılımcılara, kandil simidi ve meyve suyu ikram edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu