Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Başkonsolos Ünal, deprem bölgelerine giden soydaşları kabul etti

04/03/2023

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarına gönüllü olarak katılan Batı Trakyalı soydaşları kabul etti.

Türkiye’deki depremlerin ardından Yunanistan’dan giden arama kurtarma ekibinde yer alan Hakan Bozali ve Hakan Mehmetali ile deprem bölgelerinde yardım çalışmalarına katılan Bilgehan Şerifoğlu, Hüseyin Dangala ve Burhan Karadayı’yı ağırlayan Ünal, kendilerine teşekkürlerini iletti.

Özellikle soydaşların başlattığı ve dahil olduğu yardım kampanyalarının çok değerli olduğunu belirten Ünal, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu’nun koordinasyonuyla 21 tır ve kamyon yardım gönderildiğini söyledi.

Bu koordinasyon dışında da giden tırların olduğunu aktaran Ünal, birçok soydaşın deprem bölgelerindeki yardım çalışmalarına katılabilmek için Başkonsolosluğu aradığını ifade etti.

Ünal, “İş makineleri operatörleri, kepçe operatörleri, soydaş itfaiye mensupları nasıl yardımımız dokunabilir diye bizi aradılar. Herhangi bir yardımda bulunmak isteyen çok kişi bizi arıyor. Beni ayrı duygulandıran olay ise birçok insanın arayıp ‘orada yetim kalan çocuklar var ve biz onları evlat edinmek istiyoruz’ demeleri oldu.” dedi.

Batı Trakya Türklerinin bir araya gelip birlik ve beraberlik ruhu içinde bir şey yaptığı zaman etkili bir sonuç alındığını belirten Ünal, “Sizlerin de etkin faaliyetlerde bulunuyor olması, soydaşımızın halk nezdindeki konumunu kuvvetlendiriyor. Sizlere teşekkür etmek basit kalır. Allah sizden razı olsun.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu