Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği’ne kapatma davası açıldı

01/03/2023

Merkezi Gümülcine’de olan ve kısa süre önce resmi olarak faaliyete geçen Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği’ne kapatma davası açıldı.

Dernek yönetimi tarafından basına gönderilen bildiri ile Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği aleyhinde kapatma davası açıldığı kamuoyuna bildirildi.

“HAKKIMIZI SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ”

Kapatma davasına ilişkin derneğin sosyal medya hesabından açıklama yaparak şunları belirtti:

“Bugün aldığımız mahkeme tebligatı ile derneğimize karşı kapatılma davası açıldığını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Bugüne kadar kurulma aşamamız dahil olmak üzere Yunanistan kanunları çerçevesinde kurulan derneğimiz, tüzüğümüz dışında hiç bir çalışma ve aktivitede bulunmamıştır. Asılsız iddia ve ön yargılarla derneğimiz hedef haline gelmiştir. Hakkımızı sonuna kadar savunacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Unutulmasın ki biz sadece bir taraftar derneğiyiz.”

VASİLİKİ THANU: MİLLİ ÇIKARLARA ZARAR VERDİĞİ İÇİN KAPATILMALIDIR

Yunanistan Yargıtay Onursal Başkanı Vasiliki Thanu, geçtiğimiz aylarda kurulan “Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği”nin milli çıkarlara zarar verdiğini, kamu güvenliğini ve başkalarının haklarını tehdit ettiğini iddia etmişti. Thanu yazdığı makalede, Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneğinin Gümülcine mahkemesi tarafından tescil kararının iptal edilmesini istemişti.

Thanu, Aralık ayında da Makedonların yaşadığı Florina şehrinde kurulan “Makedon Dili Merkezi”nin tescil kararının iptal edilmesini istemiş, kısa bir süre sonra Florina Savcısı “Makedon Dili Merkezi”nin tanınma kararının iptali için dava açmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu