Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Dedeağaç’ta “Doğu Makedonya ve Trakya’nın jeostratejik önemi” başlıklı konferans düzenlenecek

15/02/2023

Dedeağaç’ta, 22-23 Şubat tarihleri arasında “Doğu Makedonya ve Trakya’nın jeostratejik önemi – Bir Enerji ve Ekonomi Merkezi” başlığı altında Birinci Doğu Makedonya ve Trakya Forumu gerçekleştirilecek.

Olympia Forum tarafından organize edilen Birinci Doğu Makedonya ve Trakya Forumu, Dedeağaç’taki Ramada Plaza otelinde düzenlenmesi bekleniyor.

Forumda bölgenin başta Dedeağaç olmak üzere bölgenin jeostratejik önemine dikkat çekilerek, gelecekte ekonomik kalkınmadaki rolü ve diğer gelişmelere ele alınacak.

Konferansa Yunanistan’dan ve yurtdışından önde gelen akademisyen, bölgede faaliyet gösteren büyük şirketlerin temsilcilerinin yanı sıra ulusal ve yerel düzeydeki siyasi liderlerin temsilcilerinin katılması bekleniyor.

Elde edilen ilk bilgilere göre, konuşmacılar arasında Kalkınma ve Yatırım Bakanı Adonis Yeorgiadis yanı sıra, Bakan Yardımcısı Yannis Tsakiris ve Turizm Bakanı Yardımcısı Sofia Zaharaki, ABD Senatörü ve ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Bob Menendez ve ABD Dışişleri Bakanlığı Enerji Kaynaklarından Sorumlu Müsteşarı Geoffrey Pyatt yer alması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu