Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği iddialara cevap verdi

05/02/2023

Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği, dernek isminde yer alan ‘Batı Trakya’ ifadesinden dolayı son dönemde basında çıkan haberlere cevap verdi.

Açıklamada ‘Batı Trakya’ ifadesinin sadece kendi derneklerinde olmadığı hatırlatılarak, Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği’nin kurulduğu günden beri birlik ve beraberliği tehdit edecek hiçbir faaliyette bulunmadığı belirtildi.

Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği tarafından yayımlanan açıklama şöyle:

“Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği adına hakkımızda çıkan yalan suçlamalara karşı söz hakkımızı kullanmak istiyoruz…

Spor nedir? Spor birlik, beraberlik, kardeşliktir, bu tüm dünyada kabul edilen bir kavramdır, bizler bir spor kulübünün resmi derneğiyiz. Bazı kesimler derneğimizi hedef gösterip kendi menfaatleri doğrultusunda siyaset yapmaktadırlar ama biz bir siyasi dernek değiliz ve kesinlikle siyaset ile ilgili bir bağlantımız yoktur… Derneğimizi kesinlikle böyle siyasete alet ettirmeyiz edenleri de şiddetle kınıyoruz…

Peki şimdi kendilerine prim yaptırmak isteyen kişi veya kişilere soralım…

1. Batı Trakya isminde açılan ilk dernek veya kuruluş tek biz miyiz?

2. Derneğimiz kurulduğu günden itibaren birlik ve beraberliği tehdit edecek ne gibi bir etkinlikte bulunmuştur?

3. Derneğimizin kuruluş amacını algı operasyonu ile farklı yönlere çeken kişi veya kişiler tüzüğümüzü okumuşlar mı? Tüzüğümüzde siyasi partilere üye olan veya siyasetle ilgilenen kişiler kesinlikle derneğimizin yönetiminde görev yapamaz.

4. Derneğimizin yapmış olduğu ziyaretlerden rahatsız olanlara soruyoruz, bu kurum ve kuruluşları tek biz mi ziyaret ettik?”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu