Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Ali Salihoğlu son yolculuğuna uğurlandı

30/01/2023

İskeçe Türk Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, DEB Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve azınlık hakları mücadelesinde her zaman ön saflarda yer alan Ali Salihoğlu 30 Ocak Pazartesi düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

33 yaşında hayata veda eden Ali Salihoğlu için ilk olarak evinde tören yapıldı. Törende Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve DEB Partisi eski başkanı Mustafa Ali Çavuş birer konuşma yaptı.

Evindeki törenin ardından Ali Salihoğlu’nun cenazesi sevenlerinin omuzlarında taşınarak, İnhanlı camiine götürüldü. Burada cenaze namazını İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa kıldırdı. Cenaze namazının ardından Ali Salihoğlu toprağa verildi.

Cenaze törenine Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğundan Ateşe Yardımcısı Güven Bora, BTTADK Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, İskeçe SİRİZA Milletvekili Hüseyin Zeybek, PASOK Milletvekili Burhan Baran, DEB Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, BTTÖB Başkanı Aydın Ahmet, BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, Batı Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği Başkanı Ahmet Kara, Çınar Derneği Başkanı Cengiz Ömer, Mustafçova eski belediye başkanları Mücahit Dükkancı ve Cemil Kabza yerel yöneticiler, kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda soydaş katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu