Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Baran: “İskeçe Hastanesi acil durum sinyali veriyor”

24/01/2023

İskeçe PASOK Milletvekili Burhan Baran, Sağlık Bakanı Thanos Plevris’e hitaben İskeçe Hastanesinde yaşanan sorunlarla ilgili meclise soru önergesi sundu.

Önergede İskeçe Hastanesinde son dönemde yaşanan yoğunluğa dikkat çeken Baran, İskeçe Hastanesinin son günlerde acil durum sinyalleri verdiğini belirterek, “İskeçe Hastanesinin Dahiliye Kliniği bölümünün müdürü, “Dahiliye bölümünde hasta yoğunluğu yüksek olduğu için bölümümüzün güvenli şekilde hizmet sunması mümkün değildir ve bu durum maalesef hastaların hayatını tehlikeye atmaktadır” şeklinde açıklamada bulundu. Ayrıca İskeçe Hekimler Derneği de İlimizdeki Devlet Hastanesindeki eksikleri belirterek, bu durumun yaratmış olduğu sıkıntılar konusunda vatandaşları uyarmıştır” ifadelerine yer verdi.

Milletvekili olarak hastanede yaşanan sorunları defalarca dile getirdiğini hatırlatan Baran şunları aktardı:

“Bir hekim ve aynı zamanda İskeçe İlinin Milletvekili olarak, sadece İskeçe Hastanesi Dahiliye bölümü için değil, ilimizdeki diğer sağlık birimlerinin kötü vaziyeti hakkında düşüncelerimi defalarca dile getirmiş bulunmaktayım.

İskeçe şehrimizin sakinleri kesinlikle ikinci sınıf vatandaş muamelesini haketmediklerini düşündüğüm için, ve de bizlere verilen en değerli nimetin sağlık olduğu için yetkili bakana aşağıdaki sorumu sunuyorum.

İskeçe Hastanesinin Dahiliye bölümünün ve de diğer bölümlerin sorunlarını çözmek için herhangi bir girişimde bulunmayı düşünüyor musunuz?”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu