Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

BTTDD Bursa Şubesinden İl Göç İdaresi Müdürlüğüne ziyaret

19/01/2023

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif ve yönetim kurulu üyeleri Bursa Valiliği İl Göç İdaresi Müdürü Recep Batu ve Türk Akraba Toplulukları ve İskan Kanunu Çalışma Başkanı Enver Uğur Evren’I ziyaret etti.

Ziyarete ilişkin olarak başkan Eminlatif, Bursa İl Göç İdaresi Müdürü Recep Batu ile uzun zamandır uyum içerisinde çalıştıklarını belirterek , tüm kurum çalışanlarına teşekkür etti.

Bursa İl Göç İdaresi Recep Batu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bursa gibi kozmopolit bir şehirde BTTDD Bursa Şubesi yönetimi ile beraber çalışmanın son derece sevindirici olduğunu belirterek, iki kurum arasındaki işbirliğinin bundan sonra da devam edeceğini kaydetti.

Görüşmede Batı Trakyalı hemşehrilerin yaşadığı sorunlar, kurum yetkililerine iletilerek izlenmesi gereken adımların kararlaştırıldığı belirtildi.

Ayrıca görüşmede, uzun dönem ikamet tezkereleri konusunun ele alındığı ve bununla ilgili dernekten yapılan açıklama şöyle:

UZUN DÖNEM İKAMET TEZKERELERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Yapılan görüşme neticesinde varılan çözüm yolları aşağıda belirtilmiş olup hemşehrilerimizin bilgisine sunulur.

– Pandemi sürecinde parmak izi alınamayan hemşehrilerimizin kuruma belirtmiş oldukları telefon numaralarına eksik parmak izi sürecinin tamamlanması amacı ile SMS gönderilmektedir. Kurum tarafından hemşehrilerimize gönderilen SMS lerde belirtilen randevu gün ve saatlerinde hemşehrilerimizin eksik işlemlerini tamamlaması için Bursa İl Göç İdaresi Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.ANCAK herhangi bir sebep ile kurumun belirttiği tarih ve saatte parmak izi randevusuna gidemeyen hemşehrilerimizin bu eksikliği tamamlamak için BTTDD Bursa Şubesi ile iletişime geçmeleri durumunda BTTDD Bursa Şube tarafından kendilerine yardımcı olunacak ve gerekli işlemleri yapmaları sağlanacaktır. Parmak izi uygulamasından  sadece 10 yaş altı çocuklar ile parmak izi veremeyeceğine dair özür raporu bulunanlar muaftır.

– Uzun Dönem İkamet Tezkeresi sahibi hemşehrilerimizin(pasaport ile başvuru yapanlar)pasaportlarını değiştirmeleri halinde yeni pasaportlarını bir an önce Bursa İl Göç İdaresi Müdürlüğüne bildirmeleri zorunludur.

– Uzun Dönem İkamet Tezkeresi sahibi hemşehrilerimizin adres değişikliği yaptığı takdirde hemşehrilerimizin yeni adreslerini Bursa İl Göç İdaresi Müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu