Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Büyükelçi Özügergin müftü Trampa ile görüştü

13/01/2023

Önümüzdeki günlerde görevi sona eren Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’yı telefonla arayarak veda etti.

Görüşmede Büyükelçi Özügergin Batı Trakya Türklerine kendisine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkürlerini iletti.

İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa ile T.C. Atina Büyükelçisi Burak Özügergin arasında gerçekleşen telefon görüşmesi ile ilgili olarak İskeçe Müftülüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Atina’daki görev süresi önümüzdeki günlerde sona eren Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin veda görüşmeleri kapsamında, 12 Ocak 2023 Perşembe günü Müftümüz Mustafa Trampa’yla telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin Müftümüz Trampa’yla yaptığı telefon görüşmesinde, bütün Batı Trakya Müslüman Türklerine kendisine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkürlerini sundu. En kısa zamanda tekrar bizimle birlikte olmak istediğini ifade ederek soydaşlarımıza selamlarını iletti. Müftümüz Trampa da Büyükelçi Özügergin’e, görev süresi boyunca sürdürdüğü olumlu ilişkiler ve vermiş olduğu hizmetlerden  dolayı teşekkür ederek bundan sonra üstleneceği yeni görevinde başarılar diledi. Ayrıca Azınlık insanıyla sık sık görüştüğü için memnuniyetini dile getirerek kendisi gibi değerli bir diplomatı tanımaktan onur ve şeref duyduğunu söyledi.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu