Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Kozlukebir Belediyesinde görev değişimi ve istifa

05/01/2023

Kozlukebir Belediyesine bağlı Hemetli bölgesinden seçilen iktidar meclis üyeleri arasında hem istifa hem de görev değişimi yaşandı.

Kozlukebir Belediyesi’nde belediye başkanı Rıdvan Ahmet’in liderliğindeki Demokratik Güç Listesi’nden iki dönem Hemetli bölgesinden Musacık köyü azası seçilen, bölgeden sorumlu başkan yardımcılığı ve merkez meclis başkanlığı görevlerinde bulunan İsmail Molla Ali Mehmet, kişisel sebeplerde dolayı meclis üyeliğinden istifa etti.

İsmail Molla Ali Mehmet’in meclis üyeliğinden istifa etmesi ile boşalan sandalyeyi Hemetli köyünden aday olan Sezgin Alası doldurdu. Önümüzdeki dönemde yapılak yerel seçimlere kadar Hemetli bölgesini temsil edecek yerel yöneticiler arasına yeni meclis üyesi Sezgin Alası da dahil oldu.

Yeni meclis üyesi Sezgin Alası başkan yardımcılığına atandı

Musacık köyü azası İsmail Molla Ali Mehmet’in istifasının ardından Hemetli köyü azası olarak meclise dahi olan Sezgin Alası’yı belediye bakanı Rıdvan Ahmet, başkan yardımcılığı görevine atadı.

Hemetli bölgesinden sorumlu başkan yardımcılığı görevini bir süredir Kızılağaç köyü azası Rıdvan Çakır yürütüyordu. Rıdvan Çakır, başkanın kararı ile başkan yardımcılığı görevini yeni meclis üyesi Sezgin Alası’ya devretti.

Yaşanan istifa ve görev değişimi ile ilgili belediye tarafından yapılan açıklama şöyle:

“2014 yılında Demokratik Güç listesinden Musacık köyü meclis üyesi seçilen başkan yardımcılığı ve meclis başkanlığı görevlerinde bulunan veteriner hekim İsmail Molla kişisel sebeplerden dolayı meclis üyeliğinden ayrılarak bölge temsilciliğini Hemetli köyünden Demokratik Güç listesi ekip arkadaşı Sezgin Alası’ya devretti.

İsmail Molla’ya özverili çalışmalarından ve bölge halkına verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz.

Ayrıca Hemetli bölgesinde başkan yardımcılığı görevinde bulunan Kızılağaç köyü meclis üyesi Rıdvan Çakır’a bölge halkına verdiği hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, yeni başkan yardımcısı olarak atanan Hemetli Meclis üyesi Sezgin Alası’ya görevinde başarılar dileriz.”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu