Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’nden Bursa’ya ziyaret

02/01/2023

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Bingül Tuzlacı, Başkan Yarrdımcısı Selver Aydoğan ve Denetim Kurulu Başkanı Hümerra Mustafaoğlu organizatörülüğünde, okul öğrencileri ve velilerinin katılımlarıyla Bursa’ya üç günlüğk gezi düzenlediler.

Gezi kapsamında konuk heyete Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD( Bursa şubesi Başkan Yardımcısı Zekeriya Osman eşlik etti.

Geziyle ilgili olarak BTTDD Bursa Şubesinden yapılan açıklama şöyle:

“Bursa’ nın Gölyazı, Cumalıkızık, Osmangazi Ve Orhangazi Türbeleri, İnkaya Çınarı, Ulucami, Kozahan, Kapalı Çarşı “gibi tarihi mekanları ziyaret eden hemşehrilerimiz Bursa Osmangazi Belediyesi İle BTTDD Bursa Şubesi’ nın Tarihi Merinos Tren İstasyonu’ nda organize ettiği akşam yemeğinde BTTDD Bursa Şubesi 2.Başkanı Hasan Karaömer ile Osmangazi Belediyesi Özel Kalem Müdürü Orhan Mollasalih ile de görüşme fırsatı yakaladı.

Gezi kapsamında BTTDD Bursa Şubesi ve Sadık Ahmet Anıtını da ziyaret eden misafileri Bursa’da ağırlamaktan dolayı memnun olduklarını açıklayan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif, “Gençlerimize ve ailelerine Bursamızı tanıtmaktan dolayı son derece gururluyuz. Hemşehrilerimizin Bursa’daki kardeşleri, abileri olarak bizim kapımız her zaman açıktır.Bu kapsamda bugüne kadar memleketimizden gelen bir çok grubu Bursa’da misafir ettik. Bizler BTTDD Bursa Şubesi Yönetimi olarak nesilleri ayrıştıran değil birleştiren bir kurum olmaya devam edeceğiz” dedi.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu