Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Geçmişte Yazdıklarımdan Seçmeler” kitabı okuyucularıyla buluştu

17/12/2022

Emekli öğretmen ve yazar Tevfik Hüseyinoğlu’nun kaleme aldığı “Geçmişte Yazdıklarımdan Seçmeler” adlı kitabın tanıtım etkinliği düzenlendi.

17 Aralık Cumartesi günü Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği (BTTÖB) lokalinde düzenlenen etkinliğe kitap okuyucuları yoğun ilgi gösterdi.

BTTÖB’nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe BTTÖB Başkanı Aydın Ahmet, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğundan Konsolos Neslihan Altay, BTTADK Başkanı ve aynı zamanda Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı, BAKEŞ Başkanı Hüseyin Bostancı, DMT Eyalet Meclis üyesi ve Kozlukebir Belediye Başkan adayı Tarkan Multaza, diğer kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Etkinlik protokol konuşmalarıyla başladı. İlk olarak BTTÖB Başkanı Aydın Ahmet söz aldı. Kitap okumanın önemine değinen başkan Ahmet, “Bir genç insanın kendini tanıması yeteneklerini keşfetmesi ve dünyaya sağlıklı bir göz ile bakması kitaplar sayesinde çok daha kolay olacaktır. Umutsuzluğu umuda, çaresizliği çareye, yalnızlığı dostluklara, kötülüğü iyiliğe, cehaleti bilgeliğe, dönüştüren kitap hiç sevilmez mi. Öğreten kitaplar insanlığın geleceğine ışık tutan bir güneştir” diye konuştu.

“Kitap kişiler ve toplumlar arasında gözle görülmeyen köprüler kurar, birlik ve dirlik getir” diyen Ahmet sözlerini, “İşte bize yaşama dair kıymetli dersler sunan böyle bir eser ve güzel kitap armağan eden öğretmenimiz Tevfik Hüseyinoğlu’na sonsuz teşekkürlerimi sunarım” diyerek tamamladı.

BAKEŞ Başkanı Hüseyin Bostancı konuşmasında, yazar Hüseyinoğlu’nun yazmış olduğu eserlerde eğiticiliğin ön plana çıktığını belirtti. Ayrıca Hüseyinoğlu’nun bilgi ve donanımlarıyla azınlığa örnek bir kişilik olduğunu söyleyen Bostancı, BAKEŞ olarak Hüseyinoğlu’nun kaleme aldığı eserlerinden dolayı kendilerini tebrik etti.

Müftü İbrahim Şerif tüm katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında, Kur’an-ı Kerim’in ilk emrinin ‘Oku’ olduğunu söyledi. Yazar Tevfik Hüseyinoğlu’nu kitabından dolayı tebrik eden Şerif, Hüseyinoğlu ile hayatı boyunca yakın ilişkiler içinde olduğunu ve kendisine hayat yolunda destek olan insanlardan biri olduğunu kaydetti. Şerif, “Hüseyinoğlu yazılarıyla azınlığa önemli katkılar sağlamıştır. Hayat yolunda ve kariyer yolunda bana destek olan en önemli kişilerden biridir” ifadelerini kullandı.

Etkinlik sonunda yazar Tevfik Hüseyinoğlu’na, BTTÖB Başkanı Aydın Ahmet bir çiçek takdim etti.

Daha sonra yazar Hüseyinoğlu, okurların almış oldukları kitapları imzaladı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu