Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ilk ziyaretini Domruköye gerçekleştirdi

16/12/2022

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, göreve başlamasının ikinci gününde Rodop ilinde yer alan Domruköy’ü ziyaret ederek buradaki soydaşlarla bir araya geldi.

Başkonsolos Ünal, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif’le birlikte, bugün (16 Aralık Cuma) Kozlukebir Belediyesine bağlı Domruköy’ü ziyaret ederek soydaşlarla görüştü ve köy camiinde cuma namazını kıldı.

Ziyaretle ilgili olarak Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Gümülcine’ye bağlı Domruköy’de soydaşlarımızla bir araya geldik. Misafirperverlikleri için soydaşlarımıza teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi. Ayrıca Başkonsolos Ünal’ın Domruköyü ziyareti sırasında soydaşlarla çektirdiği fotoğraflara da yer verilen paylaşım, Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif etiketlenerek yapıldı.

Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün cuma namazını yeni T.C. Gümülcine Başkonsolosu ile birlikte Domruköy’de eda ettik. Bizleri karşılayan izzet ikramda bulunan idareci ve köy halkına gönülden teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Başkonsolos Aykut Ünal’a Domruköy ziyaretinde Muavin Konsolos Barış Çulha, Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı Tarkan Multaza, Trakya Tütün Üreticileri Kooperatifi Başkanı Sinan Ahmet ve Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, eşlik etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu