Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Belediyenin borcu nedeniyle Kalfa anaokulunun elektriği kesildi

16/12/2022

Gümülcine Belediyesinde iktidar ile anamuhalefet arasında, belediyenin elektrik borçları nedeniyle yaşanan gerilim devam ediyor.

Konuya ilişkin anamuhalefet kanadından Gümülcine Belediyesi Ortak Vizyon Meclis Üyesi Kostas Mainas yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“BUNUN TEK NEDENİ GÜMÜLCİNE BELEDİYESİNİN YÜZ BİNLERCE EVROLUK BİRİKMİŞ BORÇUDUR”

“Gümülcine Belediyesi’nin okullar için,elektrik şirketlerine olan borcları büyük toplumsal sorunlara yol açtı, bu yüzden 08/12/2022 Perşembe günü Kalfa anaokulunun elektriği “kesildi” ve bunun tek nedeni Gümülcine Belediyesi’nin yüz binlerce evroluk birikmiş borçudur. Konuyu daha önceden gündeme getirip Belediye Başkanı sn. Garanis’ten ve onun atadığı ilk ve orta öğrenim komisyonu başkanlarından borçları kapatmalarını istediğimizi hatırlatırız.

Hatırlatmak isteriz ki bütün bu borçlar sn. Garanis yönetimi iş başına geldiğinden bu yana oluşmuş ve ilk-orta öğrenim komisyonları belediyeye ait olduğundan bu gidişatın tek sorumluları kendileridir.

Ayrıca, ülke çapında başka hiç bir belediyede, borçlar nedeniyle, bir okulun elektriğinin kesilmediğini vurgulamak isteriz.

Sn. Garanis’in yönetimi on milyonlarca evroluk Gümülcine Belediyesi tarihindeki en büyük bütçeyi ve Teknik Programı kutlarken,aynı anda Gümülcine Belediyesi’ne bağlı okulların elektriği kesiliyor.

Aynı anda, 09/12/2020 Cuma günü yerel basında yer alan bir röportajda sn.Garanis, Gümülcine Belediyesi’ndeki hiçbir okulun elektriksiz kalmayacağını söylüyor. Bu nedenle ya Belediye Başkanı’nın Gümülcine Belediyesi’nde olup bitenlerden haberi yok, ya da bilerek vatandaşlara yalan söylüyor. Neyin daha kötü olduğunu gerçekten bilmiyoruz.

Kamuoyu aracılığıyla belediye yönetimine sorulanlar ise şöyle:

1) Eğitim camiası, veliler ve öğrenciler başka bir elektrik kesintisinden endişe duymalı mı?

2) Gümülcine Belediyesi’nin okullar için elektrik şirketlerine olan toplam borcu nedir?

3) Gümülcine Belediyesi’nin birçok okulunda elektrik kesintilerinden kaynaklanan sorunlar meydana geldiğine göre, Yunanistan’da eşi görülmemiş,Gümülcine Belediyesi için utanç verici buolay ne zaman sona erecek?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu