Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Cemil Kabza: “Protesto ediyorum, toplantıya katılmıyorum”

13/12/2022

Mustafçova Belediyesi ana muhalefet Halk Hareketi Listesi Başkanı ve Mustafçova eski Belediye Başkanı Cemil Kabza, meclis toplantılarının telefon usulüyle yapılmasına tepki gösterdi.

Kabza konuya ilişkin açıklamasında, “Belediye başkanının hiç bir sebep göstermeksizin meclis toplantısını telefon usulüyle yapma kararına KATILMADIĞIMI ve demokrasi ile bağdaşmayan bu uygulamasını PROTESTO etmek amacıyla bugünkü meclis toplantısına KATILMADIĞIMI beyan ediyor, sayın belediye başkanının bu tutumunu halkın takdirine havale ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Halk Hareketi Listesi Başkanı Cemil Kabza yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

Değerli Mustafçova Belediyesi sakinleri!

Malumunuz, Covid-19 nedeniyle uzun zamandır meclis toplantıları telefonla yapılıyordu. Covid-19 nedeniyle alınan bütün tedbirler aylar öncesinde kaldırılmış olmasına rağmen, bir çok toplantıyı meclis salonunda yapmamıza rağmen, Mustafçova Belediye Başkanı Sayın Rıdvan Delihüseyin, bugün yapılacak olan meclis toplantısını HİÇ BİR GERÇEK SEBEP göstermeksizin, maalesef hala yürürlükte olan Covid-19 kanununu arkasına SAKLANARAK tekrar telefon usulüyle gerçekleştireceğini bildirdi.

Meclis, belediyenin en yüksek karar alma organıdır. Orada bulunan bütün meclis üyeleri binlerce kişinin oylarıyla seçilmiş ve onları temsil etmektedirler. Meclis, demokratik seçimlerin yansıdığı yerdir. Temsilciler ise halkın gerçek temsilcileridir.

Sayın belediye başkanının hiç bir sebep göstermeksizin meclis toplantısını telefon usulüyle yapma kararına KATILMADIĞIMI ve demokrasi ile bağdaşmayan bu uygulamasını PROTESTO etmek amacıyla bugünkü meclis toplantısına KATILMADIĞIMI beyan ediyor, sayın belediye başkanının bu tutumunu halkın takdirine havale ediyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu