Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

BTTADK üyeleri Hakan Çavuşoğlu’nu ziyaret etti

09/12/2022

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu heyeti Ankara temasları kapsamında bugün TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu tarafından kabul edildi.

Türkiye’de bulunan Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu heyeti Ankara’daki temasları kapsamında dün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından kabul edildi. Ardından Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına geçen heyet burada aslen Batı Trakyalı olan Başkan Abdullah Eren tarafından karşılandı.

BTTADK heyeti Ankara temaslarına bugün de devam ediyor. Bu çerçevede TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu tarafından ağırlanan Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu heyeti Komisyon Başkanı ve Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu tarafından karşılandı.

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ziyaret ile ilgili olarak sosyal medya hesabından şu bilgilere yer verdi:

“Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyelerini Komisyonumuzda ağırladık. Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığının maruz kaldığı insan hakları konularını değerlendirdik.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu