Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Batı Trakya’da ‘Türk Klasik Sanat Müziği Dostları Derneği’ kuruldu

05/12/2022

Batı Trakya’da ‘Türk Klasik Sanat Müziği Dostları Derneği’ (ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ ΤΟΥΡΚΙΚΗΣ ΕΝΤΕΧΝΗΣ ΚΛΑΣΣΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ) kuruldu.

Konuyla ilgili olarak Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği’nden yapılan açıklama şöyle:

Bugüne kadar Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği bünyesinde Türk Sanat Müziği Korosu olarak faaliyet gösterdik. Uzunca bir süreden beri dernekleşme yönünde bir düşüncemiz vardı. Bu düşünceyi ağustos ayında hayata geçirerek, derneğimizi kurduk. Derneğimizin amacı koromuzun düzenli çalışmalarını sağlamak, Türk Klasik Sanat Müziğini tanıtma çalışmaları yapmak, yurt içinde ve dışında konserler düzenlemek veya düzenlenen konserlere katılmak, sanatsal etkinlik düzenlemek ve diğer tüzel kimliği olan derneklerle müşterek faaliyetler yapmak. 23 kurucu üye ile kurduğumuz TÜRK KLASİK SANAT MÜZİĞİ DOSTLARI DERNEĞİ – ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ ΤΟΥΡΚΙΚΗΣ ΕΝΤΕΧΝΗΣ ΚΛΑΣΣΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ 3 Aralık Cumartesi 2022 tarihinde ilk Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Bugün itibarıyla 57 üyeye ulaşan derneğimizin Genel Kurulu’na 42 üye katıldı. Divan Kurulu Başkanı olarak Pervin Hayrula’nın, yazman olarak da Emel İbram ile Ali Alioğlu’nun görev yaptığı seçimli Genel Kurul sonrası oy dağılımı aşağıdaki gibi oluşmuştur.

Yönetim Kurulu Aday Listesi ve Oy Dağılımı

1-Galip Galip 39 oy

2-Aydın Ahmet 39 oy

3- Asime Hasanoğlu 30 oy

4-Niyazi Hasan 27 oy

5-Şerafettin Hurşit Memet 21 oy

6-Ali Mümin 14 oy

7-Emine Ramadan 13 oy

8-Caner Dayı 4 oy

Denetim Kurulu Aday Listesi ve Oy Dağılımı

1-Zeliha Keskin Mehmet Alioğlu 28 oy

2-Mehmet Muharrem Devecioğlu 23 oy

3-Gökmen Sabrioğlu 19 oy

4-Belgin Molla Ahmet Mehmetoğlu 18 oy

5-Cevat Abdurrahman 14 oy

6-Emine Hüseyinoğlu 10 oy

Önümüzdeki günlerde Divan Kurulu Başkanı Pervin Hayrula’nın başkanlığında yapılacak toplantıda görev dağılımları yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu