Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Türkiye Cumhuriyeti Çevre Bakan Yardımcısı Emin Birpınar Gümülcine’yi ziyaret etti

02/12/2022

Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar ve beraberindeki heyet 2 Aralık Cuma günü Gümülcine’yi ziyaret etti.

Selanik’te yapılan çevre konulu uluslararası bir toplantıya katılmak üzere Yunanistan’a gelen bakan yardımcısı Birpınar, dönüş yolunda Gümülcine’yi ziyaret ederek, Kırmahalle Camii’nde soydaşlarla birlikte Cuma namazı kıldı. Birpınar burada soydaşlarla tanışma ve sohbet etme imkanı buldu.

Müftü İbrahim Şerif sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Çevre Bakanı yardımcısı Sn. Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar iş toplantısı için geldiği Yunanistan’a dönüş yolunda Batı Trakya’ya uğrayarak cuma namazını Kırmahalle camisinde eda ederek yoluna devam etti. Allah kabul etsin” ifadelerine yer verdi.

Türkiye Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, Gümülcine’de Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğundan Konsolos Neslihan Altay ve Muavin Konsolos Barış Çulha tarafından karşılandı. Gümülcine Başkonsolosluğunun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Mehmet Emin Birpınar ve beraberindeki heyetle birlikte soydaşlarımız eşliğinde Gümülcine Kırmahalle Camii’nde Cuma namazını eda ettik” denildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu