Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Danışma Kurulu, Başkonsolos Ömeroğlu onuruna veda yemeği verdi

27/11/2022

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu, (BTTADK) Batı Trakya’da görevi sona eren Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu onuruna veda yemeği verdi.

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu veda yemeğini Gümülcine’nin Eşekçili köyünde verdi. Veda yemeğine Başkonsolos Murat Ömeroğlu, Danışma Kurulu üyeleri ve bazı davetliler katıldı.

Yemek sonrası konuşma yapan BTTADK Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, Başkonsolos Murat Ömeroğlu’na Batı Trakya’ya ve Türk Azınlığına verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti, mesleki hayatında başarılar diledi.

Müftü İbrahim Şerif’in ardından Başkonsolos Murat Ömeroğlu konuştu. Yaptığı konuşmada kendisi için düzenlenen veda yemeği için Danışma Kurulu üyelerine teşekkür etti. Batı Trakya’da görev yapmaktan Türk Azınlığına hizmet etmekten büyük bir mutluluk ve onur duyduğunu dile getirdi. Başkonsolos Ömeroğlu, veda konuşmasında Batı Trakya Türk Azınlığına birlik beraberlik mesajı verdi.

Konuşmaların ardından BTTADK Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif tarafından Başkonsolos Murat Ömeroğlu’na plaket takdim edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu