Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

‘Ülkemizdeki Gerçekler’, AP Milletvekili Herbert Dorfmann’u konuk edecek

07/11/2022

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu’nun (ABTTF) çevrim içi program serisinde Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili Herbert Dorfmann’u konuk edilecek.

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu’nun (ABTTF) “Ülkemizdeki Gerçekler” başlıklı çevrim içi program serisinin onuncu bölümü 10 Kasım Perşembe günü saat 15.00’te yayınlanacak.

ABTTF’nin YouTube kanalı ve Facebook sayfasında aynı anda canlı yayınlanacak onuncu programın konuğu İtalya’daki Alman azınlığına mensup Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili Herbert Dorfmann olacak.

Doğrudan soru-cevap formatındaki programda Herbert Dorfmann, İtalya’daki Güney Tirol Özerk Yönetimi’nde yaşayan ulusal azınlık gruplarının sahip olduğu statü ve haklara ilişkin durum ile Avrupa genelinde bölgesel kalkınmada model olarak kabul edilen bölgenin tarımsal ve kırsal kalkınma sürecine ilişkin olarak ABTTF’nin sorunlarını yanıtlayacak. Ekonomik kalkınmanın ulusal azınlıkların gelişimindeki önemine ilişkin görüşlerini aktaracak olan Dorfmann, Avrupa’dan örnekler ile kıyaslamalı olarak Yunanistan’da Batı Trakya’nın kalkınmasına yönelik önerilerini dile getirecek.

İngilizce gerçekleşecek programı canlı izlemek için linkler şöyle:

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=Oae0JMl-kiw

Facebook: https://www.facebook.com/events/1563049624134873

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu