Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Mucize Tiyatro Topluluğu Keşan’da sahne aldı

05/11/2022

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) çatısı altında faaliyet gösteren Mucize Tiyatrosu Turgut Özakman’ın sevilen oyunu “Ah Şu Gençler” adlı eseri 4 Kasım Cuma günü Keşan Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu’nda sahnelendi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, konaklamalı daveti üzerine Mucize tiyatrosu genç grubu ile, Keşan dezavantajlı çocuklara gönüllü olarak oyunlarını sergilediler.

Sınır tanımayan bu projede BTAYTD Başkanı Dr. Hüseyin Baltacı , BTAYTD Mucize Tiyatrosu sorumlusu Senemahu Topuz, BTAYTD İşkece Kültür Merkezi sorumlusu, Okutan Anne projesi sorumlusu ve Mucize Tiyatrosu koordinatörü Sevtap Hint , Ses sistemi sorumlusu Sabri Hacıibram, ışık – dekor sorumlulusu Yiğit Bener Avcı’ın destekleri ile güzel bir organizasyon sağlandı. Mucize tiyatrosu ekibi oyun sonrası tadilatı devam eden Keşan Kent Müzesini ziyaret etti. İkinci gün ise rehber eşliğinde Çanakkale Şehitlik Abidesi, Seyit Onbaşı Tabyası ve Hastane Müzesini ziyaret ederek gençlerimiz sanatsal ve kültürel gezisini tamamladı.

Keşan Dezavantajlı çocuklar ile birlikte Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik, Keşan Kent Müze Sorumlusu Aslı Güngörer Avcı, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Dr. Hüseyin Baltacı izledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu