Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Edirne Valisi Kürşat Kırbıyık müftüleri ziyaret etti

3 - Kasım - 2022

Edirne Valisi Kürşat Kırbıyık ve beraberindeki heyet, 2 Kasım Çarşamba günü Batı Trakya’yı ziyaret ederek, Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ve İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’yı ziyaret etti.

Ziyaretle ilgili olarak İskeçe Müftülüğünden yapılan açıklamada, “Edirne Valisi Sayın H. Kürşat Kırbıyık Müftümüz Mustafa Trampa’ya hediye takdiminde bulundu. Müftümüz Mustafa Trampa da Sayın Vali ve Edirne’den gelen heyete ’’İskeçe Cami ve Mescitleri’’ adlı kitabı hediye etti. Bilahare, Müftümüz Mustafa Trampa Edirne Valisi Sayın Hüseyin Kürşat Karabıyık onuruna yemek verdi. Yemekte Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ile Batı Trakya Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı ve İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu hazır bulundular” denildi.

Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bu gün Edirne Valisinin mahiyetinde,bir gurup yüksek düzey Edirne  il yöneticileri B.Trakya ziyaretleri çerçevesinde müftülüğümüzü de ziyaret ettiler.Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu