Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Levent Sadık Ahmet Ticaret Bakan Yardımcısı Mustafa Tuzcu ile görüştü

01/11/2022

Batı Trakyalı işadamı ve Türkiye Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye – Yunanistan İş Konseyi Başkanı Levent Sadık Ahmet, Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu.

Temasları kapsamında Türkiye Ticaret Bakan Yardımcısı Mustafa Tuzcu’yla görüşen Sadık Ahmet, aynı zamanda Başkent Üniversitesi’nde, ‘Girişimcilik ve Liderlik’ konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

TİCARET BAKANLIĞINA ZİYARET

Levent Sadık Ahmet Türkiye’deki Ticaret Bakanlığı’nı ziyaret ederek, Ticaret Bakan Yardımcısı Mustafa Tuzcu’yla görüştü.

Görüşmede, son döneme ilişkin güncel konular, tekstil sanayii ve Türkiye ile Yunanistan arasında ticari ilişkilerin ele alındığı öğrenildi. Görüşme sonunda Levent Sadık Ahmet, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları tarafından yayımlanan ‘Dr. Sadık Ahmet’ kitabını Ticaret Bakan Yardımcısı Mustafa Tuzcu’ya hediye etti.

BAŞKENT ÜNÜVERSİTESİ’NDE KONFERANSA KATILDI

Ankara’daki temasları çerçevesince Sadık Ahmet, Başkent Üniversitesi’nde ‘Girişimcilik ve Liderlik’ konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Ankara Başkent Üniversitesi İhsan Doğramacı Konferans Salonun’da düzenlenen etkinlik, Başkent Üniversitesi İşletme Topluluğu tarafından gerçekleştirildi. Etkinliğin organizasyonunda Topluluk Başkanı Gözde Eylül Abuhan, Topluluk Başkan Yardımcısı Cansu Nur Uslu, Topluluk Genel Sekreteri Enis Gürtan ve Yönetim Kurulu üyelerinden Ertuğrul Demirci, Aziz Buğra Bank, Yağız Aksoy  Şahir Kuran, ve  Kübra Uzun görev aldı. Etkinliğe, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölüm başkanları ve öğretim üyeleri de katıldı. Ayrıca etkinliğe, Batı Trakya’dan DEB Partisi Gençlik Kolları Asbaşkanı Fatih Sar Hasan, Türkiye’de öğrenim gören Batı Trakyalı Türk öğrencilerin oluşturduğu Ankara Batı Trakya Öğrenci Birliği (BATÖB) Başkanı Emre İbram, Başkan Yardımcısı Furkan Nizam ve Neslihan Arif Osman katılım sağladı.

İlk ticari hayatında pamuk sektöründe başladığını söyleyen Sadık Ahmet, 2002 yılında Yunanistan pamuğunu ilgili şirketlere sattığını ve bunun ilerleyen yıllarda da artarak devam ettiği belirtti.

Bugüne kadar ticari hayatında yaşadığı tecrübelerden örnekler veren Sadık Ahmet, “Burada önemli olan nokta, sizlerin hedefe ne kadar iyi odaklandığınız ve ne kadar doğru planlamalar yaparak belirlediğiniz hedefe ulaşma isteğinizdir” ifadelerini kullandı.

Eğitim hayatı boyunca da uluslararası alanda ticari ilişkilerine devam ettiğini kaydeden Sadık Ahmet sözlerine şöyle devam etti:

“HER ZAMAN İŞİMİZDE DÜRÜST, GÜVENİLİR OLDUM, BU YÜZDEN BAŞARILI OLDUM”

“İlk zamanlarda bir yandan eğitimime devam ettiğim için bazen derste en arkaya oturarak telefondan ticari görüşmelerimi yapıyordum, faxlar, e-mailler gönderiyordum, kontratlar hazırlıyordum. Daha sonra Japonya’da 147 yıllık pamuk ticareti yapan şirketin CEO’su ile tanıştım. Kendisiyle çok da samimi olduk ve beraber ticarete başladık. Biz her zaman işimizde dürüst, güvenilir olduk. Bu yüzden başarılı oldum ama zaten ticarette dürüst olmak zorundasınız. Bu örnek bir davranıştan çok, zaruriyettir. Biz de karşı tarafa bunu sunduğumuzda her zaman karşılığını aldık.”

“BEN SENETLE, ÇEKLE UĞRAŞMAYI SEVMEM, PEŞİN ALIR, PEŞİN SATARIM”

Katılımcılara DCT Trading şirketinin çalışma disiplininden bahseden Sadık Ahmet sözlerine şöyle devam etti:

“Levent Sadık Ahmet’in CEO’su olduğu DCT Trading Dış Ticaret A.Ş.’nin 2002 yılında temelleri atıldı. Şirketimiz 14 banka ile çalışıyor. ipotek vermiyorum, trade finanse yapıyorum. Ayrıca, bankalarda çok yüksek limitlerimiz var. Ben senetle, çekle uğraşmayı sevmem. Alışda satıs da yüzde 100 peşin. Başarı, disiplin, donanım, azim, doğru kişiler ve kurumlarla gelir.Toksik insanları hayatınızdan çıkartın.”

Konferans sonunda Levent Sadık Ahmet’e plaket takdim edildi. Ayrıca Levent Sadık Ahmet, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları tarafından yayımlanan ‘Dr. Sadık Ahmet’ kitabını Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu’na takdim ederek hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu