Teknoloji

iOS 16.2 güncellemesinin çıkış tarihi açıklandı!

[ad_1]

Apple, geçtiğimiz hafta iPhone kullanıcıları için iOS 16.1 sürümünü yayınladı. Üzerinden kısa zaman geçtikten hemen sonra da telefonlar için iOS 16.2 Beta, tabletler için de iPadOS 16.2 Beta güncellemesini sundu. Güncellemelerin test sürümünde ortaya çıkan özellikler, birçok kişi tarafından beğenildi. Çünkü ön plana çıkan ikisi, şirketin Haziran ayında yaptığı WWDC etkinliğinde tanıtılmıştı. Bugün Bloomberg’den Apple analisti Mark Gurman, iOS 16.2 güncellemesinin çıkış tarihi hakkında bilgi verdi. Hatta iOS 16.3 güncellemesinin de ne zaman çıkacağını paylaştı. Peki güncellemeler ne zaman çıkacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

iOS 16.2 ve iPadOS 16.2 güncellemesi, Aralık ayında yayınlanacak!

Bloomberg’den Mark Gurman, iOS 16.2 ve iPadOS 16.2 güncellemesinin çıkış tarihi için Aralık ayının ortalarını işaret etti. Ünlü analist, ek olarak Apple’ın iOS 16.3 güncellemesini de Şubat başı ile Mart başı arasında yayınlanacağını açıkladı.


Apple Watch 8’in merak edilen özelliği hayat kurtardı!

Apple Watch 8’in merak edilen özelliği hayat kurtardı!

Apple’ın birkaç ay önce tanıttığı Apple Watch 8, Çarpışma Algılama özelliği ile bir hayat kurtardı. İşte detaylar!

iOS 16.2 Beta güncellemesi test kullanıcılarına başlıca Freeform uygulamasını sunarken iPadOS 16.2 Beta güncellemesi de Stage Manager özelliğini sunuyor. Freeform uygulaması; kullanıcıların not tutmasına, eskiz çizmesine ve daha birçok işleve olanak sağlıyor. Yani uygulama, bir anlamda geleceği cihazlarda beyaz tahta görevi görecek. Akıllı telefonlar ve tabletlerde yer alacak uygulamanın özellikler iPad kullanıcıları tarafından oldukça tercih edileceği bekleniyor.

iPadOS 16.2 Beta sürümünde yer alan Stage Manager özelliği ise çoklu görev yönetme ve düzenlemede işe yarayacak. MacBook’larda hali hazırda kullanılan fonksiyon, kullanıcıların sıralanmış pencereleri gruplara ayırmasını ve ayrılan grupların kendi aralarında pencere değişimi yapmasını sağlıyor.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni iOS güncellemelerinden beklentileriniz neler ve çıkış tarihini siz de bekliyor musunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

[ad_2]
Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu