Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Geleneksel Dikiş, Nakış ve El Sanatları” sergisinin açılışına yoğun ilgi

19/10/2022

Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) çatısı altında faaliyetlerini yürüten “Geleneksel Dikiş, Nakış ve El Sanatları” sergisinin açılışı 19 Ekim Çarşamba gerçekleştirildi.

Gümülcine’de bir otelde düzenlenen serginin açılışına Gümülcine ve İskeçe’de yaşayan soydaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sergide ziyaretçilere dikiş-nakış, seramik, quilling ve ebru kurslarında yapılan çalışmalar sunuldu.

Etkinliğin açılış konuşmasını GTGB Başkanı Sedat Hasan yaptı. Birliğin çatısı altında faaliyet gösteren kurslarda verilen eğitim ve kursiyerlerin çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif bu etkinliğin gerçeklemesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu tüm katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında, bu çalışmada emeği geçen kurs öğretmenleri ve kursiyerleri tebrik etti. Bu etkinlikte geleneksel sanatların yaşatıldığına dikkat çeken Ömeroğlu, benzer çalışmaların devam etmesi temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve katılımcılar dikiş, nakış, el sanatları, seramik, quilling ve ebru çalışmaların sergilendiği stantları tek tek gezerek kurs eğitmenlerinden çalışmalarla ilgili bilgiler aldılar.

GTGB’nin ev sahipliğinde düzenlenen sergi açılışına GTGB Başkanı Sedat Hasan, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, BTTADK Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, DMT Eyalet Başkan Yardımcısı Tarkan Multaza, DMT Eyalet Başkan Danışmanı Ahmet İbram, Kozlukebir Belediyesi Ana Muhalefet Başkanı Erdem Hüseyin, Yassıköy Belediyesi BAKEŞ Genel Müdürü Pervin Hayrullah, PASOK Rodop İl Örgütü Yönetim Kurulu Üyesi ve ORFEAS Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Mustafaoğlu, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Sadık Sadık, Tütün Üreticileri Kooperatifi Başkanı Sinan Ahmet ve civar köylerden soydaşlar katıldı.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu