Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Din görevlimizi “ahmaklıkla” ve “hainlikle” itham edilmesini şiddetle kınıyoruz”

15/10/2022

Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği, Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin’in Yuvacılı köyü din görevlisi İsmail Abdal Nazif hakkında yaptığı açıklamalarına tepki gösterdi.

Açıklamada, “Her köy sakinin böyle bir vaadi sorgulama hakkı olduğu kadar Yuvacılı köyü din görevlisinin de hakkı vardır. Bu kadar masum bir sorgulamayı büyüterek din görevlimizi “ahmaklıkla” ve “hainlikle” itham edilmesini şiddetle kınıyoruz” denildi.

Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği yönetim kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Derneğimizin kıymetli bir üyesi olan İsmail Abdal Nazif’in sosyal medya üzerinden Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin’in Yuvacılı köyü için bir vaadini hatırlatarak, ne vakit yerine getirileceğini sorması üzerine, Önder Mümin tarafından bir dizi iftiraya ve hakarete maruz kalmıştır.

Her köy sakinin böyle bir vaadi sorgulama hakkı olduğu kadar Yuvacılı köyü din görevlisinin de hakkı vardır. Bu kadar masum bir sorgulamayı büyüterek din görevlimizi “ahmaklıkla” ve “hainlikle” itham edilmesini şiddetle kınıyoruz.

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu kendisini, politik emellerine ulaşmak için azınlığın yapı taşı olan kuruluşlarını ve kuruluşların yöneticilerini toplum nezdinde alenen küçük düşürecek söylemlerde bulunduğu, hatta üyesi bulunduğu Batı Trakya Azınlığı Danışma Kurulu ilke ve prensiplerini hiçe saydığı için Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu’ndan ihraç etmişti.

Bir kez daha bu vesile ile alınan kararın ne kadar doğru olduğunu müşahede ediyoruz. Hakikaten bu şahsın azınlıkla tüm duygusal bağlarını yitirdiğini, kimliğimizin, mevcudiyetimizin ve istikbalimizin kendisi için artık bir kıymet ifade etmediğini üzülerek şahitlik ettiğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu