Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Başkonsolos Ömeroğlu Mustafçova Belediyesi ile Dolaphan köyünü ziyaret etti

08/10/2022

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, 7 Ekim Cuma günü İskeçe’nin Mustafçova Belediyesi ile Dolaphan köyünü ziyaret etti.

Başkonsolos Ömeroğlu’nun ziyaretleri sırasında, İskeçeli azınlık temsilcileri de hazır bulundu.

Başkonsolos Ömeroğlu, Dolaphan köyüne gelerek buradaki soydaşlarla birlikte Cuma namazı kıldı. Cuma namazını ise İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa kıldırdı.

Ömeroğlu, Cuma sonrasında Dolaphanlı köylülerle sohbet etme imkanı buldu ve soydaşların Mevlit kandilini kutladı. Ziyarette İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, İskeçe SİRİZA Milletvekili Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu, DEB Partisi Başkan Yardımcısı Bahri Belço, Mustafçova eski belediye başkanı ve ana muhalefet listesi başkanı Cemil Kabza, Mustafçova belediyesi muhalefet liste başkanları Ahmet Kurt ve Önder Meçoğlu, Mustafçova belediye başkan yardımcısı Ergül Kuşçu ve diğer soydaşlar hazır bulundu.

Daha sonra Başkonsolos Murat Ömeroğlu Cuma sonrası Mustafçova Belediyesi’ne geçti. Ömeroğlu ve azınlık temsilcileri burada bir süre sohbet etti. Belediye başkanı Rıdvan Delihüseyin ziyaret anısına Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’na hediye verdi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu