Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Yunanistan’dan Azerbaycan’la çatışan Ermenistan’a destek

28/09/2022

Ermenistan’ı ziyaret ederek Azerbaycan-Ermenistan çatışmalarında Erivan’a destek veren Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, “Haritaları yeniden çizmek isteyen ülkelere net bir mesaj vermek istiyorum. Mesajım, revizyonist politikaların başarısız olacağıdır” şeklinde konuştu.

Dışişleri Bakanı Nikos Dendias Ermenistan’a giderek Ermeni mevkidaşı Ararat Mirzoyan ile bir görüşme gerçekleştirdi. Azerbaycan-Ermenistan çatışmalarının ardından Dendias’ın bu ziyaretinin gerçekleşmesi Erivan yönetimine destek olarak algılandı.

”REVİZYONİST POLİTİKALAR BAŞARISIZ OLACAKTIR”

Dendias konuşmasında ”Haritaları yeniden çizmek isteyen ülkelere net bir mesaj vermek istiyorum. Mesajım, revizyonist politikaların başarısız olacağıdır” dedi. Bu açıklama ile Dendias , Azerbaycan’a meydan okuyarak Ermenistan’a destek mesajını iletti.

PAŞİNYAN İLE GÖRÜŞTÜ

Dendias ayrıca, Erivan ziyareti sırasında Ermenistan Dışişleri Bakanı A.Mirzoyan ve Dışişleri Bakanlığı S.Papikyan huzurunda Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile heyetlerarası görüşme gerçekleştirdi. Dendias sosyal medyadan yaptığı açıklamasında, ”Yunanistan’ın Ermenistan ile tam dayanışmasının altını çizdim” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu