Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Hüseyin Baltacı, hepimizin isyanının dışarı yansıması olmuştur”

28/09/2022

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi Encümen Heyeti’nden, okulda yaşanan fiziki şartların iyileştirilmesine yönelik sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) Başkanı ve aynı zamanda öğrenci velisi Hüseyin Baltacı’ya destek açıklaması geldi.

Açıklamada, “Öncelikle belirtmek isteriz ki, velimiz Hüseyin Baltacı, hepimizin isyanının dışarı yansıması olmuştur ve Encümen heyetinin göreve geldiği günden bu yana defalarca haykırdığı haksızlıkları tekrarlamıştır” denildi.

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi Encümen Heyeti tarafından yapılan açıklama şöyle:

BTAYTD Başkanı ve okulumuzun velisi sn. Dr. Hüseyin Baltacının sosyal medya hesabından okulumuzdaki fiziki şartlarla ilgili paylaşımı üzerine, Komotini Press internet gazetesinin yaptığı  haberde okulumuzla ilgili yanlış ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik verileri düzeltmek adına bu açıklamayı yapmamız zaruri olmuştur.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, velimiz Hüseyin Baltacı, hepimizin isyanının dışarı yansıması olmuştur ve Encümen heyetinin göreve geldiği günden bu yana defalarca haykırdığı haksızlıkları tekrarlamıştır.

Komotinipress’teki habere gelince;

1)Okul Müdürümüz veya Encümen Heyeti ile kesinlikle irtibata geçilmemiştir dolayısıyla bu tamamen yalan ve kasten kamuoyunu yanıltmak üzere kullanılmış bir ifadedir. Yazının sahibine hatırlatmak isteriz ki, okulumuz Encümen Heyeti tarafından yönetilmektedir ve bu konularda en doğru bilgi Encümen Heyeti üyelerinden alınır.

2)Yazıdaki 4. maddede Yunanca müfredatının ihtiyaçlarının %99 oranında karşılandığından bahsediliyor. Belirtmek isteriz ki, an itibariyle tüm sınıflar göz önünde bulundurulduğunda 19 ders saati Yunanlı öğretmenlerin henüz atanmamış olması dolayısıyla boş geçmektedir. Dolayısıyla ya doğru bilgi alınmamış, ya da  kasten yalan haber yapılmıştır.

3)Yazıdaki tamamen gerçek dışı bir diğer veri de, okulumuzun tüm öğrencilerine ve öğretmenlerine devlet tarafından bilgisayar ve tablet verildiğidir. Bu verinin abartılarak servis edildiğini açık yüreklilikle söyleyebiliriz. Zira geçtiğimiz yıllarda 800’e yakın öğretmen-öğrencinin bulunduğu okulumuza devlet tarafından sadece 10’a yakın dizüstü bilgisayar ve 30’a yakın tablet tahsis edilmiştir.

Encümen Heyeti olarak Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın İskeçe’de bulunan tek Ortaokul ve Lisesi için her anlamda daha iyi şartları oluşturmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğimizin altını çizmek isteriz. Son olarak okulumuz hakkında bu tür yalan, yanlış ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik  çıkan tüm haberleri takip ettiğimizi, cevap vereceğimizi ve bu doğrultuda tüm hukuki haklarımızın saklı olduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu