Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Zeytinburnu Belediyesinden İlçe Belediye Başkanı Ömer Arısoy temaslarda bulundu

26/09/2022

İstanbul Zeytinburnu İlçe Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve beraberindeki heyet 23-24 Eylül tarihlerine Batı Trakya’da bir dizi temaslarda bulundu.

Başkan Ömer Arısoy ve beraberindekiler Batı Trakya temaslarına 23 Eylül Cuma sabahı Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’nu ziyaret ederek başladılar.

Ardından İskeçe’ye geçen heyet burada ilk olarak Şahin köyüne geçerek Cuma namazını Şahin Karacaahmet Camii’nde soydaşlarla birlikte eda ettiler. Namaz sonrası Şahin Eğitim ve Kültür Derneği tarafından ağırlanan misafir heyet Şahin Karaacahmet Kültür Merkezi’nde Şahinli soydaşlarla kucaklaştılar.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy Şahin köyü ziyareti ile ilgili olarak sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Benim için Zeytinburnu hikâyesi biraz da Batı Trakya hikâyesidir. Batı Trakya Türklerinin kalesinde, Şahin köyündeyiz. Sn. Vekilimiz Hüseyin Zeybek, dernek başkanımız Oktay Hoçka, Mustafçova Belediye Başkanımız Rıdvan Delihüseyin ve kardeşlerimizle buluştuk.”

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy’a Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Selami Delibalta, Meclis Üyesi Hakan Güler, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez Sekreteri Besim İsmailbaşa, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel, Batı Trakya Camii Vakfı Başkanı Hasan Şahin ve Batı Trakya Spor Kulübü Başkanı Mehmet Gençoğlu Batı Trakya ziyareti boyunca eşlik ettiler.

Ömer Arısoy ve beraberindeki heyet Şahin köyünden sonra ilk olarak Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin’i makamında ziyaret ettiler.

Belediye ziyaretinin ardından İskeçe’ye geçen heyet İskeçe’nin yeni müftüsü Mustafa Trampa’yı ziyaret ederek görevinde başarı dileklerinde bulundular.

Misafir Heyet daha sonra İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, milletvekili Zeybek ve Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin ile akşam yemeğinde bir araya geldiler.

Ziyaretin ikinci gününe esnaf ziyareti ile başlayan misafir heyet İskeçe çarşısını gezerek soydaşlarla kucaklaştılar.

Heyetin ikinci gün programı İskeçe Türk Birliği ziyareti ile devam etti. Batı Trakya Türklerinin simge kurumlarından biri olan İskeçe Türk Birliği ziyareti samimi bir havada gerçekleşti.

Ömer Arısoy İTB ziyareti ile ilgili olarak duygularını “Birlik ve beraberliğini koruyan, dinine, diline, varlığına, kültürüne sahip çıkan Batı Trakyalı soydaşlarımızla birlikteyiz. İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve kıymetli hemşerilerimiz sağ olsun, evimizde gibiyiz. Her daim onların yanındayız, destekçisiyiz, kardeşiz biz.” şeklinde ifade etti.

İskeçe temaslarını İskeçe Türk Birliği ziyareti ile tamamlayan heyet daha sonra Gümülcine’ye geçti. Burada ilk olarak Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif’i makamında ziyaret eden heyet daha sonra Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde dernek başkanı Sedat Hasan ve dernek yöneticileriyle görüştü. Heyet, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği’ni de ziyaret ederek, BTTÖB Başkanı Aydın Ahmet ve diğer yöneticilerle bir araya geldi. Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve beraberindekiler Dostluk Eşitlik Barış (DEB) partisini ziyaret eden heyet burada parti başkanı Çiğdem Asafoğlu ve DEB Partisi Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet’le görüştü. Heyet daha sonra Batı Trakya Türkleri’nin lideri merhum Dr. Sadık Ahmet’in Gümülcine’deki kabrini ziyaret etti. Ardından konuk heyet Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’nin Gümülcine’deki merkez bürosunu ziyaret ederek başkan Hüseyin Baltacı ve yönetim kurulu üyeleriyle biraraya geldi. Konuk heyet Batı Trakya’daki temasların ardından daha sonra Gümülcine’den ayrılarak İstanbul’a hareket etti.

Batı Trakya ziyareti kapsamında Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy’a Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Selami Delibalta, Meclis Üyesi Hakan Güler, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez Sekreteri Besim İsmailbaşa, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel, Batı Trakya Camii Vakfı Başkanı Hasan Şahin ve Batı Trakya Spor Kulübü Başkanı Mehmet Gençoğlu Batı Trakya ziyareti boyunca eşlik etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu