Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Milletvekili Zeybek’e tehdit!!!

14/09/2022

İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, İskeçe’den yayın yapan yerel Next Tv’de 12 Eylül’de canlı yayınlan programa katılan bir kişi tarafından tehdit edildi.

Program yapımcısı ve sunucusu Panos Papadopulos’a telefonla bağlanan bir kişi, Milletvekili Hüseyin Zeybek’e hakaretler yağdırarak tehdit etti. Sunucu Papadopulos’un ise canlı yayına katılan ve tehditler savuran kişiyi yayından alması yerine, teşvik edici davranışı ile dikkat çekti.

Milletvekili Zeybek konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Panos Papadopoulos’un 12-09-2022 tarihinde saat 13.00’te canlı yayınlanan Next Tv “Anihti grami” programına konuşan bir vatandaş canlı yayında şahsıma kin güderek hakaret edip, hayatıma yönelik tehditler savurdu.

Sunucu ve kanal sahibi gazeteci, vatandaşın açıklamalarını kınamak yerine, onunla sohbeti devam ettirdi, hatta vatandaşın açıklamalarından yana tavır aldı.

Siyasete başladığım ilk andan itibaren tehditler aldım ve belirli çevrelerin hedefi oldum fakat bu tür eylemler beni hiçbir zaman endişelendirmedi veya korkutmadı ve Azınlığın hak arama çizgisinden beni hiç bir zaman saptırmadı.

Ancak, sürekli hedef olmam ve canlı yayında hayatıma yönelik tehditler almam tüm sınırları aştı. Medyanın tüm bu olaylara toleransı sona erdirmesi gerektiğini düşünüyorum, çünkü meyanın esas rolü demokrasiyi savunmak kini ve nefreti değil.

Artık herkes sorumluluklarını üstlensin…”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu