Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Faşist düşünceler henüz Yunan Parlamentosundan kaybolmamıştır”

12/08/2022

İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, Meclis Başkan Yardımcısı Haralampos Athanasiu’nun azınlık milletvekillerine yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Milletvekili Zeybek konuyla ilgili açıklamasında, “Ne yazık ki, Meclis Başkan Yardımcısı Sayın Athanasiu, bir kez daha azınlığı ve özellikle seçilmiş azınlık milletvekillerini hedef almıştır” ifadelerine yer verdi.

“Yeni Demokrasi Hükümeti adına telefon dinlemelerinin gerekliliğini meşrulaştırma adına, azınlık milletvekillerinin iç düşman olduğu teorisini benimsemiş ve ayrımcılığı Parlamento içine sokarak eşi görülmemiş bir adım atmıştır” diyen Zeybek, “Bu tür görüşlerin geçmişte Altın Şafak tarafından dile getirildiğini hatırlatmak isterim. Öyle anlaşılıyor ki faşist düşünceler henüz Yunan Parlamentosundan kaybolmamıştır.”

Bu görevin artık Yeni Demokrasi Partisi, hatta önde gelen kurmayları tarafından devralındığını belirten Milletvekili Zeybek, “Yeni Demokrasi Partisi’nin yapması gereken, Sayın Athanasiu’nun meclis grubundan ve Parlamento Başkan Yardımcısı görevinden ihraç edilmesidir. Ayrıca hükümet, telefon dinleme konusunun derhal hesabını vermeli ve Sayın Athanasiu’nun sözlerinin herhangi bir doğruluk payı içerip içermediğini açıklığa kavuşturmalıdır.” görüşlerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu