Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Çınar Camiinde hatim merasimi düzenlendi

02/08/2022

İskeçe Müftülüğüne bağlı Kur’an Kurslarının düzenledikleri hatim merasimleri İskeçe Merkez Çınar Camii’nde düzenlenen hatim merasimi ile tamamlandı.

Çınar Camii Hatim Merasimine Türkiye’nin Gümülcine Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, İskeçe Milletvekilleri Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran, Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Deli Hüseyin, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, Azınlık Okulları Encümenler Birliği Başkanı Ahmet Kara ile kalabalık bir cemaat katıldı.

Çınar Camii Kur’an Kursu Öğrencilerinin başarılı Kur’an tilavetleri ve okudukları şiirler büyük beğeni topladı.

Hatim duasını İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu yaptı. Duadan sonra yapılan selamlama konuşmalarında öncelikle öğrenciler, hocaları ve aileleri tebrik edildi. Milletvekillerimiz Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran yaptıkları konuşmalarda birkaç gün önce meclis genel kurulunda azınlığın ve kendilerinin tepkilerine rağmen kabul edilen müftülükler ile ilgili yasal düzenlemelerin toplumumuz tarafından kabul görmeyeceğinin bir kez daha altı çizildi. Batı Trakya Türklerinin din özgürlüğünü bir kez daha ayaklar altına alan bu tür yasal düzenlemelerin birlik ve beraberliğimize asla zarar veremeyeceği belirtildi.

Hatim sonrası katılımcılara geleneksel pilav ikramı yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu