Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Davutoğlu İskeçe’de temaslarda bulundu

21/07/2022

Türkiye’nin eski Başbakan ve Dışişleri Bakanı, Gelecek Partisi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu İskeçe’de bir dizi temaslarda bulundu.

Batı Trakya ziyaretine İskeçe’den başlayan Davutoğlu ilk olarak merhum Müftü Mete’nin kabrini ziyaret etti. Ardından Mete ailesine taziye ziyareti gerçekleştiren Davutoğlu daha sonra İskeçe Müftülüğünde karşılandı. Davutoğlu’na eski Gümülcine Başkonsoloslarından ve partisinin kurucularından Büyükelçi Ümit Yardım da eşlik etti.

İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ ZİYARETİ

İskeçe Müftülüğünde Ahmet Davutoğlu’nu İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu karşıladı. Müftülükte yapılan görüşmede kendisine İskeçe Müftülüğünün çalışmaları hakkında bilgi verildi.

İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ ZİYARETİ

Davutoğlu ve beraberindeki heyet İskeçe Türk Birliği girişinde Başkan Ozan Ahmetoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandı. İskeçe Türk Birliği girişinde yıllardır yerinde olmayan tabelanın bir gün mutlaka yerine asılacağını ifade eden Davutoğlu girişte Yönetim Kurulu üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Davutoğlu ve beraberindekiler daha sonra İskeçe Türk Birliği salonuna geçtiler. Burada ilk önce İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu söz alarak İskeçe Türk Birliği’nin verdiği mücadeleyi ve son yaşanan gelişmeleri özetleyen bir konuşma yaptı. İskeçe Türk Birliği’nin Batı Trakya Türklerinin sembol kurumlarından biri olduğunu belirten Ahmetoğlu bu mücadelenin kararlılıkla devam edeceğinin altını çizdi.

İskeçe Türk Birliği’nde soydaşlara seslenen Ahmet Davutoğlu Türkiye Cumhuriyeti’nin Devleti’ni Batı Türklerine her zaman sahip çıktığı belirterek Batı Trakya Türklerinin Türkiye’nin gözbebeği olduğunu belirtti. Anavatan Türkiye’nin 84 milyonunun hangi siyasi görüşte olursa olsun Batı Trakya dendiği zaman aynı duygu ve heyecanı paylaştığını ifade eden Davutoğlu, Batı Trakya Türklerinin Türkiye-Yunanistan ilişkileri ne olursa olsun iki ülke arasında köprü vazifesi görmesi gerektiğini belirtti.

İskeçe Türk Birliğinde soydaşlarla sohbet etme imkânı bulan Davutoğlu ve berberindeki heyet daha sonra Mustafçova Belediyesi ve Şahin köyünü ziyaret etti. Heyet İskeçe temaslarının ardından Gümülcine’ye hareket etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu