Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

ABTTF, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programına katıldı

18/07/2022

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen menfur darbe girişiminin altıncı yıl dönümü münasebetiyle anavatan Türkiye Cumhuriyeti Essen Başkonsolosluğu’nca 15 Temmuz 2022 tarihinde düzenlenen “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma törenine katıldı. Başkonsolosluk bahçesinde düzenlenen anma törenine ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu iştirak etti.

Anma törenine Herne Belediye Başkan Yardımcısı Kai Gera, Herne Belediye Meclisi’nde Sosyal Demokrat Parti (SPD) Grubu Başkanı Udo Sobieski, Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın mensupları ve Başkonsolosluk çalışanları katıldı.

Anma töreni, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşenler anısına bir dakikalık saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmada T.C. Essen Başkonsolosu Sezai Tolga Şimşir, 15 Temmuz 2016’da FETÖ terör örgütünün Türk milletine, seçilmiş hükümete ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) yönelik hain bir darbe girişiminde bulunduğunu, Türk Milleti’nin demokrasisine ve özgürlüğüne sahip çıkıp destansı bir mücadeleyle bu hain darbe girişimini başarısızlığa uğrattığını ifade etti. FETÖ terör örgütünün yurtdışındaki yapılanmasının anavatan Türkiye Cumhuriyeti üzerindeki hain emellerinin bertaraf edilmesine yönelik çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceğinin altını çizen Şimşir, 15 Temmuz şehitlerini ve gazilerini minnet ve şükranla andıklarını söyledi.

Anma töreni, 15 Temmuz şehitleri için okunan dualarla sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu