Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe şehir pazarının Kurban Bayramı nedeniyle bir önceki güne alınmasını istedi

29/06/2022

İskeçe KİNAL Milletvekili Burhan Baran, İskeçe şehir pazarı gününün Kurban Bayramı birinci gününe denk gelmesi nedeniyle, İskeçe Belediyesinden şehir pazarının bir önceki Cuma günü yapılması talebinde bulundu.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan milletvekili Baran, “Bu sene Müslümanların en büyük dini bayramı olan Kurban Bayramı 9 Temmuz Cumartesi günüdür. Aynı zamanda Cumartesi günü her hafta olduğu gibi Ksanthi (İskeçe) şehrimizde halk pazarı gerçekleşmektedir. Bu nedenle Ksanthi (İskeçe) Belediye Başkanımıza bir ricada bulunmak istiyorum.

Tüm Müslüman vatandaşlarının bayramdan bir gün önce alışverişlerini rahatlıkla yapabilmeleri için ve soydaş pazarcı esnafının, işlerinden mahrum kalmadan dini görevlerini gerçekleştirebilmeleri için Cumartesi günü kurulan halk pazarımızın bir gün önceki güne, yani 8 Temmuz Cuma gününe alınmasını arz ediyorum.

Batı Trakyamızda böyle bir eylemin gerçekleşmesi Belediye otoritesi için iyi bir örnek oluşturur iken, bölgemizdeki Hristiyan ve Müslüman vatandaşlarının bir arada, uyumlu bir şekilde yaşadıklarının bir göstergesi olacaktır” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu